Дисципліна: Адаптивне фізичне виховання при хірургічних захворюваннях

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

Мета навчальної дисципліни: сформувати систему знань щодо застосування методів і засобів АФВ у лікарняний та післялікарняний періоди у хірургічних хворих, які потребують поступової адаптації до фізичних і психічних навантажень професійного і побутового характеру, праці з меншим обсягом навантажень, вироблення навичок самообслуговування або вироблення постійної компенсації при незворотних змінах.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

знати:

- основні принципи фізичної реабілітації в хірургії;

- класифікацію лікувальних фізичних чинників, що використовуються у хірургії;

-обґрунтування застосування засобів фізичної реабілітації хворих на хірургічні захворювання та ушкодження;

- засоби АФВ у різні фази раневого процесу;

- ступені опіків і відморожень, показання та протипоказання до застосування засобів фізичної реабілітації;

- завдання, методи та застосування фізичної реабілітації та АФВ у хворих на гнійно-запальні захворювання суглобів;

- завдання, методи та застосування фізичної реабілітації і АФВ у хворих на трофічну виразку та пролежні;

- завдання, методи та застосування фізичної реабілітації у хворих до- і після операцій з приводу онкологічних захворювань.

вміти:

- добирати засоби АФВ в залежності від діагнозу, клінічного стану, супутніх захворювань, віку, статі та призначеного рухового режиму з метою побудови реабілітаційних програм для пацієнтів із хірургічними захворюваннями;

- застосовувати всі засоби фізичної реабілітації у хірургічних хворих із вказаною вище патологією.

Зміст дисципліни (тематика): Основи загальної хірургії. Фізична реабілітація при хірургічних захворюваннях шкіри та підшкірної клітковини. Фізична реабілітація хворих після хірургічних операцій. Види, періоди й етапи реабілітації хірургічних хворих. Хірургічні операції. Хірургічна інфекція. Загальне вчення про рани. Фізична реабілітація при ранах. Особливості фізичної реабілітації при опіках та відмороженнях. Реабілітація хворих на трофічні виразки і пролежні.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота.