Дисципліна: Адаптивне фізичне виховання при захворюваннях нервової системи

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

Мета навчальної дисципліни: виховувати свідоме ставлення людини з особливими потребами до реальності своїх спроможностей, сил, розвиток вольових якостей і прагнення для самореалізації, формування навичок із подолання фізичних і психічних навантажень, формування стійкої мотивації до здорового способу життя і занять фізичною культурою.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

знати:

-         основи нормалізації основних нервових процесів та нейрогуморальної регуляції;

-         формування передумов до розвитку позитивних життязабезпечуючих компенсацій та розвиток цих компенсацій;

-         формування передумов, у подальшому створення умов для відновлення фонду життєво важливих рухових умінь і навичок;

-         формування та тренування навичок побутового самообслуговування та пересування, розширення їх діапазону.

вміти:

-         нормалізувати м’язовий тонус;

-         сприяти розвитку міжм’язових координацій;

-         нормалізувати функції фізіологічних систем і органів, покращення трофіки, процесів обміну та підвищення резервних спроможностей організму;

-         проводити профілактику дегенеративних процесів.

Зміст дисципліни (тематика): АФВ при захворюваннях і травмах центральної і периферійної нервової системи. Використання фізіотерапії при нервових хворобах. Методи і засоби АФВ при нервових хворобах.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, практичні заняття, самостійна робота.