Дисципліна: Адаптивне фізичне виховання при захворюваннях внутрішніх органів

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

Мета навчальної дисципліни: сформувати у студентів систему знань щодо засобів адаптивного фізичного виховання (АФВ) при захворюваннях внутрішніх органів.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

знати:

-         загальну будову внутрішніх органів;

-         основні захворювання органів дихання та принципи їх реабілітації. Спеціальні методики дихальної гімнастики. Реабілітаційні заходи при гострій пневмонії, хронічних обструктивних хворобах легенів, при бронхоектатичній хворобі, емфіземі легень, дифузному пневмосклерозі, абсцесі легень, хронічному обструктивному бронхіті, при ексудативному плевриті;

-         основні захворювання шлунково-кишкового тракту та методи фізичної реабілітації при гастритах і виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при дисфункціях кишківника і жовчовивідних шляхів (ентерити, ентероколіти, дискінезія);

-         засоби АФВ при опущенні внутрішніх органів, при захворюваннях гепатобіліарної системи; ожирінні, цукровому діабеті, подагрі, при захворюваннях суглобів; пієлонефриті, нирково-кам’яній хворобі).

вміти:

-         проводити реабілітаційні заходи при захворюваннях внутрішніх органів (при гострій пневмонії, хронічних обструктивних хворобах легенів, при бронхоектатичній хворобі, емфіземі легень, дифузному пневмосклерозі, абсцесі легень, хронічному обструктивному бронхіті, при ексудативному плевриті; при гастритах і виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки, при дисфункціях кишківника і жовчовивідних шляхів (ентерити, ентероколіти, дискінезія), при опущенні внутрішніх органів, при захворюваннях гепатобіліарної системи; ожирінні, цукровому діабеті, подагрі, при захворюваннях суглобів; пієлонефриті, нирково-кам’яній хворобі), застосовуючи основні методи фізичної реабілітації: засоби АФВ, лікувальну фізкультуру, масаж, фізіотерапію.

Зміст дисципліни (тематика): Засоби АФВ при різних нозологіях. АФВ у комплексній програмі реабілітації при захворюваннях внутрішніх органів. Методика розробки комплексів вправ при захворюваннях внутрішніх органів. Формування психомоторних реакцій на різні нозології.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, практичні заняття, лабораторні заняття, самостійна робота.