Дисципліна: Актуальні методи розвитку лінгвістики на сучасному етапі

Кількість годин (кредитів ЕКТС): 90 (3)

Дисципліна є частиною курсу професійно-орієнтованих вибіркових дисциплін, який присвячено провідним лінгвістичним аспектам української мови. Вивчається студентами спеціальності «Українська мова та література» на 7 курсі.

Предмет курсу: головні напрями сучасного мовознавства з огляду на сучасний парадигмальний простір гуманітарного знання.

Мета навчальної дисципліни: ознайомити студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів із найважливішими напрямами, ідеями і проблемами мовознавства, представити як традиційні лінгвістичні дисципліни, категоріально-понятійний апарат яких є відносно усталеним, так і нові галузі, що отримали поширення протягом останніх десятиліть, розглянути методи і структуру напрямів сучасної лінгвістики, поглибити й систематизувати основні мовознавчі знання. Дисципліна орієнтована на те, щоб розвинути у студентів навички та вміння роботи з різноманітними лінгвістичними напрямами, показати їм різницю проблем та методик сучасної лінгвістики, а також відповідності змісту течій у різних мовах.

Завдання навчального курсу:

-  ознайомити студентів гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів із найважливішими напрямами, ідеями і проблемами мовознавства;

-  представити головні напрями світової лінгвістики як предмет курсу актуальних напрямів сучасної лінгвістики, розглянути методи і структуру;

-  поглибити й систематизувати основні мовознавчі знання.