Дисципліна: Аналітико - синтетична переробка документної інформації

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 240 (8)

Дисципліна є нормативним курсом циклу фундаментальних і професійно-орієнтовних дисциплін. Значення курсу визначається необхідністю макро- і мікроаналітичного згортання інформації у документознавчій діяльності.

Мета і завдання навчальної дисципліни: формування системи теоретичних, емпіричних, методичних знань про різні види, процеси, операції аналітико-синтетичної переробки документів, набуття практичних умінь і навичок обстеження документів, здійснення процесу згортання інформації та доведення її до користувачів шляхом представлення бібліографічних записів у базах даних електронного каталогу і традиційних – пошукових системах.

Сучасна методика АСПДІ ґрунтується на нормативно-регламентуючій базі міжнародних, міждержавних (СНД), державних стандартах України, документних класифікаційних системах (ББК, УДК), словниках предметних рубрик та ін.

У зв’язку зі впровадженням новітніх інформаційних технологій у процесі створення, зберігання та обліку бібліографічної інформації передбачено вивчення питань оснащення й експлуатації автоматизованого робочого місця «Каталогізатор» у різних системах автоматизації та форматів UNIMARC, USMARK, UNIMARC, Authorities для класифікації даних. Програмою передбачено застосовування у процесі навчання комп’ютерної техніки.

Зміст дисципліни (тематика):

Бібліографічний опис документів. Систематизація документів. Предметизація документів. Анотування документів. Реферування документів. Управління процесами аналітико-синтетичної переробки документів.

Усі розділи курсу є єдиним цілим, обумовлені спільністю проблематики термінології та методики навчання. Практичні навички з аналітико-синтетичної переробки документів та введення даних до електронного каталогу студенти набувають на лабораторних заняттях у комп’ютерному класі та під час самостійної роботи.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.