Дисципліна: Біологічна та соціальна адаптивність людини

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 120 (4)

Предмет вивчення навчальної дисципліни: людина як біологічна істота, соціальна істота, характеристики біологічної адаптивності, соціальної адаптивності людини, хвороба як зрив біологічної адаптивності, соціальна дисгармонія як аспект соціальної дезадаптації; шляхи корекції біологічної та соціальної адаптивності.

Мета навчальної дисципліни: дати уявлення про закономірності раціональної життєдіяльності людини як біологічного і соціального суб’єкта; висвітлити варіанти корекції зривів біологічної адаптивності і соціальної структурованості.

Завдання навчальної дисципліни:

1. Вивчити основні характеристики біологічної адаптивності людини.
  2. Вивчити основні характеристики соціальної адаптивності людини.
  3. Ознайомитися з методами корекції біологічної адаптивності людини.
  4. Ознайомитися з методами корекції соціальної адаптивності людини.

Результат вивчення навчальної дисципліни:

знати:

-           закономірності гармонійної життєдіяльності людини в її біологічних і соціальних проявах.

уміти:

-           оцінити ступінь відхилення проявів біологічної та соціальної активності людини;

-           запропонувати варіанти відновлення біологічної і соціальної адаптивності людини;

-           довести до клієнта методи корекції біологічної і соціальної адаптивності людини.