Дисципліна: Державне управління та державні установи

Мета навчальної дисципліни: оволодіти вмінням реалізувати завдання га функції держави на основі базових принципів державного управління та управлінських технологій.

Основні завдання дисципліни:

- засвоїти та відтворити на професійному рівні системні знання з державного управління;

- розрізняти типи організаційних структур управління та вміти використовувати знання про організаційну структуру державного управління України при реалізації державно-владних відносин у системі вертикальних та горизонтальних управлінських зв'язків;

- освоїти методи державного управління та технології управлінської діяльності;

- давати оцінку комплексу проблем державного управління;

- готувати і приймати управлінські рішення;

- відслідковувати й оцінювати тенденції державного управління;

- аналізувати і впорядковувати взаємозв'язки між органами державного управління;

- пропонувати підходи до удосконалення організаційних структур управління;

- формувати «дерево цілей» державного управління;

- володіти способами забезпечення організованості управлінських процесів;

- оцінювати ефективність функціонування системи державного управління.

Всі ці знання, вміння і навички слухачі магістратури повинні набути під час аудиторної і самостійної роботи. Аудиторна робота включає в себе лекційні і практичні заняття. На лекційних заняттях подаються найбільш складні проблеми державного управління, визначаються шляхи їх розв’язання, окреслюються найбільш важливі методологічні підходи.

Модуль 1. Основи державного управління. Державне управління – системне суспільне явище. Державна влада та державне управління. Цілі та функціональна структура державного управління. Організаційна структура державного управління. Сутність і зміст управлінської діяльності. Підготовка та прийняття рішень у державному управлінні. Законність та відповідальність у державному управлінні. Контроль у державному управлінні. Ефективність державного управління.

Модуль 2. Система органів державного управління України. Конституційні засади побудови структур державного управління в Україні. Система органів виконавчої влади України: загальна характеристика, управлінські зв’язки. Центральні органи державного управління: права, компетенція, функції. Територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади: права, компетенція, функції. Місцеві державні адміністрації в системі державного управління. Місцеве самоврядування та його особлива роль у державному управлінні. Реформування організаційної структури державного управління в Україні.

Модуль 3. Основи внутрішньої організації органів державного управління та управлінської діяльності в державному органі. Внутрішня структура органів державного управління. Структура механізму державного управління та організація фундаментальних процесів управління в управляючій системі. Стратегічне та ситуаційне управління. Інформаційне та комунікаційне забезпечення внутрішньої організації державного управління. Зв'язки із громадськістю в системі управлінської діяльності державного органу.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.