Дисципліна: Економіка, організація і планування діяльності підприємств

Мета навчальної дисципліни: оволодіти базовим комплексом теоретичних знань з економіки, організації та планування виробництва на підприємстві в сучасних умовах господарювання, набути практичних навичок щодо методів та способів економіки та організації ефективної підприємницької діяльності на рівні підприємства.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

-  принципи та методи організації, планування та ведення власного бізнесу;

-  теоретичні підходи до аналізу зовнішнього та внутрішнього підприємницького середовища;

-  принципи та методи аналізу господарських процесів в середині підприємницьких структур.

-  здійснювати господарський аналіз діяльності підприємницьких структур та аналіз процесів і явищ у зовнішньому оточенні бізнесу;

-  складати необхідні документи для реєстрації власного підприємства;

-  складати бізнес-плани розвитку власного бізнесу.

Організаційно-правові засади господарської діяльності. Підприємство як основна організаційна ланка ринкової економіки. Виробничі фонди підприємства. Ринок праці і персонал підприємства. Принципи організації виробничих систем і виробничих процесів. Типи, методи та форми організації виробництва. Планування діяльності підприємства. Бізнес-план підприємства. Мотивація, продуктивність та оплата праці на підприємстві. Витрати виробництва та собівартість продукції. Ціни і ціноутворення на продукцію. Фінансово-економічні результати діяльності підприємства.

Види робіт: лекції, практичні, самостійна робота студентів.