Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Інтелектуальна власність в інженерії

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

 

Мета навчальної дисципліни: ознайомлення майбутніх фахівців із методологією патентних досліджень, нормативними документами про правову охорону об'єктів промислової власності в Україні, а також придбання навичок із оформлення необхідних нормативних документів для патентування винаходу в Україні.

 

Завдання навчальної дисципліни: надати практичну допомогу студентам в освоєнні патентного законодавства із захисту інтелектуальної власності. В даний час патентне право перетворюється на один із ефективних механізмів регулювання соціальної, економічної, науково-технічної, інноваційної і ринкової політики світової спільноти. При цьому інформація про винахід, що стала в результаті патентування надбанням усього суспільства, сприяє створенню на її основі нових технічних рішень, зокрема, що відносяться до засобів іншого призначення і в інших областях техніки.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

знати на ознайомчо-орієнтованому рівні:

- основні поняття та визначення щодо інтелектуальної власності, основні джерела патентного права, порядок отримання, використання патентного права, основні види його порушення та захисту;

на понятійно-аналітичному рівні:

- умови патентоспроможності винаходу, методику визначення патентоспроможності винаходу (корисної моделі), методику визначення патентоспроможності промислового зразка, методику визначення відповідності знака для товарів і послуг умовам надання правової охорони, методику визначення ситуації щодо використання прав на об'єкти промислової власності;

 

вміти:

на діагностичному рівні:

- проводити патентний пошук, систематизувати та аналізувати патентну й іншу науково-технічну інформацію, відібрану в процесі патентного пошуку, оформляти звіт про патентні дослідження, скласти та подати заявку на видачу патенту України на винахід.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Винахідницька та пошукова робота під час створення винаходу. Джерела інформації. Методи винахідницької і пошукової роботи під час створення винаходу. Класифікація об'єктів винаходів. Правові й організаційні основи патентування винаходу. Суб'єкти права на винаходи та корисні моделі Правова система подачі заявки на винахід. Перелік і зміст документів на винахід. Експертиза заявки на винахід і порядок видачі патентів. Існуючі системи експертизи. Загальні положення про внесення змін у заявку за результатами її експертизи. Оскарження рішення експертизи. Порядок отримання патенту в Україні. Правова охорона об’єктів інтелектуальної власності. Основні положення ліцензування.

 

Види робіт: лекції, практичні.