Дисципліна: Контроль та керування процесами в галузі

Мета навчальної дисципліни: формування теоретичних знань і практичних навичок стосовно методів, правил, стандартів та технічних засобів контролю і керування процесами в галузі хімічних технологій; розуміння основ автоматичного управління процесами в галузі хімічних технологій; проектування, розробки та обслуговування сучасних систем та засобів управління технологічними процесами.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

Студент повинен:

-         чітко розуміти основні методи та засоби автоматичного контролю та управління процесами в галузі хімічних технологій;

-         творчо використовувати загальнонаукові та загальноінженерні знання з дисципліни для керування процесами хімічної промисловості з використанням сучасних технологій, обладнання, приладів та комплексів, приймати на цій основі оптимальні рішення;

-         мати знання, уміння і практичні навички в галузі проектування, створення та управління автоматизованими системами управління хімічними процесами та технологіями;

-         знати методологію розробки, організації та оцінки результативності роботи хімічних підприємств.

Класифікація АСР. Характеристики та моделі елементів та систем. Типові математичні моделі структури потоків в апаратах. Якість процесів управління. Аналогові регулятори. Устаткування дистанційної передачі. Основні задачі і способи первинної обробки інформації в АСУ ТП. Системи дистанційної передачі та пристрої зв’язку з об’єктом. Системи автоматичного регулювання. Методи та функції управління технологічними процесами. Автоматизовані системи управління технологічним процесом.

Види робіт: лекції, практичні заняття.