Дисципліна: Математичне моделювання складних процесів і систем

Мета навчальної дисципліни: навчити методам математичного моделювання складних процесів і систем, зокрема, математичному опису систем та вмінню застосовувати для їхнього аналізу теорії оптимального управління.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

вміти застосовувати методи класичної математики для вирішення прикладних технічних проблем.

1. Математичне моделювання та сучасні інформаційні технології (Інформаційне середовище технічних систем. Роль і місце математичного моделювання в інформаційних технологіях. Задачі досліджень технічних систем. Методи моделювання технічних систем. Класифікаційні ознаки методів моделювання технічних систем. Математичне моделювання технічних систем. Імітаційне моделювання технічних систем. Інші види моделювання технічних систем)

2. Технічна система як об'єкт моделювання (Поняття про термін "технічна система. Моделі технічних систем. Об'єкт моделювання – технічна система. Аналіз та класифікація факторів при моделюванні технічних систем. Властивості факторів. Методи відбору факторів експериментів)

3. Математичні моделі технічних систем (Класифікація математичних моделей. Вимоги до математичних моделей. Структурні елементи математичних моделей.. Параметри математичної моделі. Системний підхід до розробки та аналізу математичної моделі. Приклади розробки математичних моделей)

4. Загальна методика математичного моделювання технічних систем (Способи організації процесу математичного моделювання. Послідовність математичного моделювання. Постановка задачі. Розробка концептуальної математичної моделі технічної системи. Алгоритмізація математичної моделі технічної системи та комп' ютерне моделювання. Експериментальна перевірка та оптимізаційні експерименти. Отримання та представлення результатів моделювання)

5. Синтез та оптимізація технічних систем (Задачі синтезу технічних систем. Задачі структурної оптимізації. Задачі параметричної оптимізації. Комплексна (структурно-параметрична) оптимізація)

6. Інформаційні системи та комп'ютерні програми моделювання технічних систем (Сучасні пакети прикладних програм математичного моделювання. САЕ-системи комп'ютерного моделювання. Інформаційні системи функціонального моделювання технічних процесів. Ефективність використання інформаційних систем)

Види робіт: лекційні заняття, лабораторні заняття, модульні контрольні роботи, самостійна робота студентів.