Дисципліна: Міжнародні системи та глобальний розвиток

Мета начальної дисципліни: оволодіти знаннями з основ глобального розвитку, концептуально-теоретичними засадами дослідження міжнародних систем та глобального розвитку, структурними елементами дисципліни, міжнародними системами, процесом розвитку міжнародних систем та об’єктом наукового аналізу.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

-         основні теоретичні аспекти дослідження міжнародних систем, модернізації;

-         основи глобального розвитку.

-         визначати доцільність застосування знань щодо диференціації міжнародних систем;

-         будувати ситуації з використанням моделей глобального розвитку;

-         користуватися концептуально-теоретичними засадами дослідження міжнародних систем.

Глобалістика як наука. «Міжнародні системи та глобальний розвиток» як навчальна дисципліна та об’єкт наукового аналізу. Глобалізація і регіоналізація. Місце і роль національної держави у міжнародних системах. Філософія й архітектура постбіполярного світу. Політологічні концепції глобального розвитку. Політичний простір глобального світу і світовий порядок. Цивілізаційна парадигма у сучасній глобаластиці. Глобальні міжнародні системи. Ієрархія, структура, закономірності еволюції та взаємодії. Цивілізаційні ключові гравці глобального розвитку (США, ЄС, Росія, Китай і АТР, мусульманський світ). Економічна глобалізація: ТНК, світова фінансова система, постіндустріальна економічна епоха. Глобальна безпека в контексті однополярного світу. Україна у глобальному світі. Засади глобального прогнозування.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, реферативні повідомлення, контрольні завдання.