Дисципліна: Охорона праці в галузі (Ме)

Мета навчальної дисципліни: формування у майбутніх фахівців умінь та компетенцій, необхідних для забезпечення ефективного управління охороною праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- фактори виробничого середовища, важкості і напруженості трудового процесу на підприємствах галузі;

- допустимий рівень несприятливих факторів виробництва;

- порядок атестації робочих місць;

- систему пільг та компенсацій працівникам залежно від умов праці;

- методи захисту людини від негативного впливу шкідливих факторів виробництва;

- показники аналізу травматизму та профзахворювання;

- основні технічні та організаційні засоби і заходи боротьби із травматизмом і профзахворюваннями;

- нормативно-технічну документацію з питань охорони праці;

- права та обов’язки служби охорони праці на підприємстві;

- показники витрат і ефективності заходів із поліпшення умов та охорони праці на підприємстві;

- напрями і методи економічного стимулювання поліпшення умов та охорони праці.

- застосовувати методи дослідження ризиків, загроз і небезпеки на робочих місцях та виробничих об’єктах;

- обґрунтовувати безпечні технології в галузі діяльності;

- контролювати виконання вимог охорони праці в організації;

- брати участь у розслідуванні нещасних випадків, аварій та професійних захворювань;

- розробляти заходи щодо усунення причин нещасних випадків та аварій на виробництві;

- визначати соціальну та економічну ефективність заходів із удосконалення умов і охорони праці;

- надавати консультації працівникам із практичних питань безпеки праці.

Міжнародні норми в галузі охорони праці. Основні законодавчі та нормативно-правові акти з охорони праці в галузі. Система управління охороною праці в організації. Травматизм та професійні захворювання в галузі. Розслідування нещасних випадків. Спеціальні розділи охорони праці в галузі професійної діяльності. Актуальні проблеми охорони праці в наукових дослідженнях. Основні заходи пожежної профілактики на галузевих об’єктах. Державний нагляд і громадський контроль за станом охорони праці. Соціальне страхування від нещасного випадку та професійного захворювання на виробництві.

Види робіт: лекції, практичні, самостійна робота студентів.