Дисципліна: Основи менеджменту, маркетингу та адміністрування в фізичній реабілітації, фізичному вихованні і спорті

Кількість годин (кредитів ECTS): 60 (2)

Мета навчальної дисципліни:

- дати студентам цілісну і логічно-послідовну систему знань про суть управління в підприємстві та організації, розкрити основи теорії, методології та практики менеджменту за умов дії ринкового механізму господарювання;

- формування у майбутніх фахівців сучасного управлінського мислення та системи спеціальних знань у галузі менеджменту, системного мислення та комплексу спеціальних знань і вмінь щодо принципів, прийомів і методів менеджменту на підприємстві з урахуванням процесів, що відбуваються в ньому;

-  формування розуміння концептуальних основ системного управління організаціями;

- набуття умінь аналізу внутрішнього та зовнішнього середовища, прийняття адекватних управлінських рішень.

Основні завдання навчальної дисципліни: вивчення загальних закономірностей, принципів формування, функціонування та розвитку системи управління організацією; а також управлінських відносин.

Результат вивчення навчальної дисципліни:

- місце менеджменту в системі наукових знань;

-  основні закони, закономірності та принципи менеджменту;

- функції менеджменту;

- складові процесу управління;

- роль інформації та комунікацій в менеджменті;

- роль керівника та лідера для ефективного керівництва організацією.

- аналізувати переваги та недоліки теорій та шкіл менеджменту;

- застосовувати їх особливі принципи в процесі прийняття управлінських рішень;

- розробляти алгоритм прийняття ефективних управлінських рішень;

- планувати робочий час менеджера;

- розробляти схему мотиваційного процесу на основі розповсюджених теорій мотивації;

- застосовувати основні види контролю у процесі управлінської діяльності.

Курс належить до завершального циклу дисциплін і формує профіль майбутнього спеціаліста, озброюючи його основами теорії та методології управління організаційними ресурсами в умовах ринкової економіки.

Сучасна система управління найбільш адекватно відображає менеджмент як науку та практику управлінської діяльності. Управління людьми є основою і найважливішою частиною повсякденної діяльності керівника. Тому знання основних положень теорії менеджменту стане йому як фахівцю управління у нагоді, давши змогу підтвердити ефективність та результативність своїх організаційних зусиль.

Курс ґрунтується на наукових принципах економічної теорії, знаннях економіки підприємницької діяльності, соціології праці, основ менеджменту.

Види занять: лекції і практичні заняття.