Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Основи метрології та стандартизації

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

 

Мета навчальної дисципліни: надання базових відомостей про екологічну стандартизацію і метрологію, ознайомлення з широтою спектру існуючих проблем і необхідністю вирішення їх на локальному, регіональному, національному та глобальному рівнях.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- ознайомлення із загальними засадами екологічної стандартизації, сертифікації, метрології, а також із особливостями їх використання у природоохоронній діяльності, подоланні екологічних проблем;

- систематизація отриманих знань і формування навичок подальшої самостійної роботи по темі даного курсу;

- вміти приймати відповідні рішення щодо застосування отриманих знань на практиці;

- розуміти сучасні норми й стандарти у сфері охорони навколишнього природного середовища, норми і стандарти, які регламентують екологічну діяльність підприємств, основи міжнародної екологічної стандартизації й сертифікації;

- використовувати нормативні документи і стандарти в екологічній діяльності підприємств для оцінки впливу антропогенних факторів на навколишнє природне середовище, аналізу відповідної ситуації і прийняття конкретних рішень;

- мати навички підготовки, написання і захисту творчого проекту з тематики дисципліни

 

Зміст дисципліни (тематика):

Тема 1.    Теоретичні і методичні основи в галузі екологічної стандартизації. Загальні принципи міжнародної стандартизації. Розроблення міжнародних стандартів. Особливості стандартизації у розвинутих європейських країнах.

Тема 2.    Система стандартів охорони навколишнього середовища і якості життя людини. Роль стандартизації в охороні зовнішнього середовища. Гармонізація стандартів якості води. Стандартизація сільськогосподарської продукції.

Тема 3.    Маркування товарів. Екологічне маркування. Інформування про відповідність товарів встановленим вимогам.

Тема 4.    Державна система стандартизації в Україні. Структура державних органів як засіб забезпечення якості життя. Система стандартів охорони довкілля в Україні. Напрями розвитку стандартизації.

Тема 5.    Основи метрології, основні поняття та визначення. Методики аналізу стану довкілля.

Тема 6.    Загальні принципи сертифікації. Норми і правила сертифікації. Акредитація органів сертифікації. Системи сертифікації.

Тема 7.    Сертифікація систем менеджменту якості і систем екологічного менеджменту. Менеджмент якості. Сертифікація систем екологічного менеджменту. Нагляд за якістю продукції і системами якості. Угоди про взаємне визнання як метод гармонізації вимог до якості об'єктів.

Тема 8.    Національні системи сертифікації в економічно розвинутих країнах.

 

Види робіт: лекції, практичні заняття, самостійне опрацювання матеріалу, виконання індивідуальних завдань, виконання завдань для самоперевірки, виконання модульних контрольних робіт, складання заліку.