Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Озеленення населених міст

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 120 (4)

 

Мета навчальної дисципліни: ознайомлення студентів із методами та прийомами озеленення населених місць, особливостями ландшафтних умов існування та розвитку сучасного міста, основними елементами міського ландшафту і його системи відкритих просторів, типологіями міських об’єктів ландшафтного проектування (відкритих і пов’язаних просторів), значення природних елементів ландшафту в місті та їх перетворення у процесі містобудівного розвитку, вплив елементів природного ландшафту на покращення показників санітарно-гігієнічного й естетичного стану міського середовища; засвоєння специфіки агротехніки створення, утримання в належному стані та формування декоративних і ефективних в екологічному відношенні, стійких до несприятливих умов навколишнього природного середовища насаджень у містах та інших населених пунктах України.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- засвоїти і практично закріпити теоретичні знання з озеленення населених місць;

- освоїти матеріал зі створення, утримання й експлуатації території зелених насаджень різного функціонального призначення;

- освоїти теоретичний курс з питань технології садово-паркового будівництва з врахуванням впливу факторів міського середовища та бiологiчних особливостей рослин;

- освоїти питання організації садово-паркових робіт, сформувати у студентів містобудівний світогляд про навколишнє середовище як про системний багаторівневий природно-антропогенний об'єкт;

- вирішувати важливі проблеми як охорона і раціональне перетворення природи, гармонійне перетворення жилого, виробничого, рекреаційного середовища, нейтралізація наслідків урбанізації засобами ландшафтної архітектури;

- вивчення характерних рис парків визначених історичних періодів, визначення їх впливу на подальше улаштування парків і можливості використання історичного досвіду в сучасному садово-парковому будівництві;

- ознайомлення з термінологічним апаратом;

- ознайомлення з охороною та збереженням зелених насаджень у містах та інших населених пунктах України;

- розглянути поділ зелених насаджень за функціональними ознаками;

- ознайомитись із управлінням зеленим господарством міст та інших населених пунктів України; користуванням зеленими насадженнями та їх збереження;

- засвоїти і практично закріпити агротехніки посадки дерев, чагарників;

- опанувати способами самоперевірки засвоєння теоретичних знань.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Тема 1.    Вступ. Предмет і завдання дисципліни «Озеленення населених місць.

Тема 2.    Історичні етапи розвитку садово-паркового будівництва. Історія розвитку садово-паркового будівництва Світу і в Україні.

Тема 3.    Сучасні стилі озеленення. Об'єкти озеленення в містах. Характеристика зелених насаджень.

Тема 4.    Міські водоймища. Теорія ландшафтного мистецтва і основи проектування. Процес проектування об’єктів озеленення.

Тема 5.    Історичний аспект заходів із благоустрою та озеленення населених місць. Схеми планувальної структури міста. Комплексний благоустрій міських територій. Проект організації робіт озеленення, призначення та комплектація.

Тема 6.    Будівництво та експлуатація садово-паркових об’єктів. Будівництво та експлуатація садово-паркових об’єктів. Озеленення міських територій. Способи збереження існуючих насаджень.

Тема 7.    Інженерна підготовка території. Гідротехнічні споруди і їх використання. Агротехніка озеленення. Агротехніка посадки дерев. Агротехніка влаштування газонів. Агротехніка утримання об'єктів зеленого господарства. Догляд за квітниками.

Тема 8.    Принципи ландшафтно-планувальної організації населених місць. Рослинний матеріал в садово-парковому та ландшафтному будівництві.

Тема 9.    Роль зелених насаджень у формуванні середовища. Роль зелених насаджень у поліпшенні міського середовища. Основні поняття про ландшафти. Система зелених насаджень у місті.

Тема 10.     Теорія ландшафтного мистецтва й основи проектування. Ландшафтно-планувальна організація населених місць та система озеленення. Об'єкти озеленення в містах. Характеристика зелених насаджень.

Тема 11.     Міські водоймища. Теорія ландшафтного мистецтва й основи проектування. Процес проектування об’єктів озеленення. Історичний аспект заходів із благоустрою та озеленення населених місць. Схеми планувальної структури міста. Комплексний благоустрій міських територій. Проект організації робіт озеленення, призначення та комплектація.

Тема 12.     Будівництво та експлуатація садово-паркових об’єктів. Озеленення міських територій. Способи збереження існуючих насаджень.

Тема 13.     Інженерна підготовка території. Гідротехнічні споруди і їх використання.

Тема 14.     Агротехніка озеленення. Агротехніка посадки дерев.

Тема 15.     Агротехніка влаштування газонів. Агротехніка утримання об'єктів зеленого господарства. Догляд за квітниками.

 

Види робіт: лекції, практичні заняття, самостійне опрацювання матеріалу, виконання індивідуальних завдань, виконання завдань для самоперевірки, виконання модульних контрольних робіт, складання заліку.