Дисципліна: Практичний курс основної iноземної мови (турецька)

Мета навчальної дисципліни: практичне оволодіння студентами турецькою мовою в обсязі лексичного, граматичного та фонетичного матеріалу, передбаченого програмою формування необхідної комунікативної компетенції у сферах ситуативного спілкування в усній і письмовій формах, навичками практичного володіння іноземною мовою в різних видах мовленнєвого дискурсу, формування навичок та практичне використання знань із функціональної стилістики, теоретичної граматики, лексикології та фонетики.

Результати навчання за дисципліною:

- реалії країн тюркського світу;

- їх географічне положення;

- історію;

- звичаї та традиції;

- культуру.

- вільно перекладати літературні та суспільно-політичні тексти;

- вільно і фонетично правильно читати літературні та суспільно-політичні тексти;

- характеризувати зміст прочитаного чи прослуханого тексту;

- вести бесіду іноземною мовою, дотримуючись граматичних і фонетичних норм;

- вести бесіду турецькою мовою і переказувати зміст прочитаного чи прослуханого позааудиторного читання;

- переказувати іноземною мовою зміст прочитаного чи прослуханого літературного чи суспільно-політичного тексту;

- письмово викладати прослуханий літературний текст;

-  писати твори за вивченою тематикою;

- письмово викладати зміст прочитаного чи прослуханого тексту на базі вивченого лексичного і граматичного матеріалу;

- письмово викладати зміст прочитаного чи прослуханого тексту, підібраного на базі вивченого лексичного і граматичного матеріалу;

- писати твори за пройденою тематикою;

- перекладати літературні, суспільно-політичні та загальноекономічні тексти з рідної мови на іноземну і з іноземної рідною.

Зміст дисципліни (тематика) – вивчення лексики за певними темами: наукова діяльність, майбутня професія, цивілізаційні змагання на теренах Анатолії, сучасне мистецтво Туреччини, турецький бізнес у світі, масмедіа, дозвілля та інші. Паралельно з практикою усного мовлення студенти оволодівають навичками письма та знайомляться з основними правилами написання ділових листів і творів різних жанрів. Мовленнєвий етикет. Участь в обговоренні, дискусії та дебатах. Формування соціокультурної компетенції щодо України та Турецької Республіки.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.