Дисципліна: Стратегія розвитку та інновації курортної справи

Мета навчальної дисципліни: формування у студентів адекватних наукових уявлень про принципи, механізми, засоби, форми, види, етапи адаптації функціональних систем організму людини до природно-кліматичних лікувальних факторів.

Завдання навчальної дисципліни:

- сформувати уявлення про сучасний стан розвитку курортології;

- викласти основи теорії антропно-екологічної експертизи, прогнозування, нормування якості і таксонування територій курортно-лікувального застосування;

- виокремити кліматотерапевтичні зони в навколишньому середовищі;

- надати характеристику реабілітаційним аспектам санаторно-курортних закладів;

- засвоїти теоретичні основи та методологічні особливості застосування системного підходу у вивченні соціофізіологічних механізмів адаптації організму людини до рекреаційно-кліматичних факторів.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- місця і ролі цієї науки як спеціальної (невіддільної) частини курортології в національній міжгалузевій системі охорони здоров’я та галузевій системі надання медичної допомоги населенню;

- арсенал методів і засобів, що застосовуються на санаторно-курортному етапі лікувально-профілактичного процесу, а також із загальноорганізаційними питаннями його проведення;

- основи само- та взаємодопомоги;

- використовувати курортно-рекреаційний потенціал України для санаторно-курортної реабілітації конкретних категорій хворих;

- застосовувати цілющі природні фактори, валеологічні та реабілітаційні технології в особистому житті та професійній діяльності;

- формувати мотивації до здорового способу життя та його пропаганди серед населення.

Медична кліматологія (вплив біометеорологічних факторів). Адаптація й акліматизація організму людини. Медико-кліматична характеристика природних зон. Курортографія (кліматичні курорти України, дальнього та ближнього зарубіжжя). Дитяча курортологія. Курорти з мінеральними водами для питного застосування. Кліматичні курорти з особливими факторами. Нетрадиційні методи лікування. Законодавство України про санаторно-курортне оздоровлення. Інноваційні проекти в курортології. Правові аспекти інноваційної діяльності. Фінансове та інвестиційне забезпечення впровадження інноваційних технологій у курортно-оздоровчій сфері.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.