Дисципліна: Теоретичні основи фото- та копіювальних процесів

Мета навчальної дисципліни: набуття студентами необхідних теоретичних та практичних знань з теорії фото- та копіювальних процесів. Ці знання необхідні для створення міцного фундаменту під час вивчення складних процесів виготовлення друкарських форм для всіх видів друку, оскільки основою додрукарських процесів є фото- та копіювальні процеси.

Завдання навчальної дисципліни:

- подати сучасні наукові та практичні знання з теорії фото- та копіювальних процесів різних способів друку;

- вивчити стан технології виготовлення фотоформ у реальних умовах виробництва з переходом на технологію безфотоформного комп’ютерного способу виготовлення друкарських форм.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- основи творчого та логічного мислення в підходах до визначення чітких моделей виготовлення друкарської продукції.

уміти:

- самостійно вирішувати проблеми виготовлення друкарських форм для різних видів друку.

Загальна характеристика фотографічних та копіювальних процесів. Світлочутливі шари, їх характеристика та сенсибілізація. Характеристична крива, її складові. Фотоширота, коефіцієнт контрастності фотоплівки. Кольороподіл, види кольороподілу. Світлофільтри, растри. Особливості копіювальних процесів негативного і позитивного копіювання.

Види робіт: лекційні, практичні, лабораторні.