Дисципліна: Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті

Ефективність управління підприємством безпосередньо залежить від рівня використання сучасних інформаційних технологій. Автоматизовані інформаційні системи і комп’ютерні технології за функціональним призначенням, значимістю і цінністю використання мають забезпечувати управлінські служби підприємства повною, достовірною і оперативною інформацією, для практичної реалізації комплексу управлінських процесів з фінансового обліку, управлінського обліку і прийняття рішень, контрольно-аналітичних процесів, задач внутрішнього аудиту і моделювання господарської діяльності цілісної і комплексної системи управлінської діяльності на підприємстві, що э основним підгрунтям отримання знань з дисципліни «Управлінські інформаційні системи в аналізі та аудиті».

Мета дисципліни: надання поглиблених знань та практичних навичок щодо функціонування інформаційних систем і комп’ютерних технологій та можливостей їх використання в аналізі та контрольно-аналітичних процесах. Програма вивчення навчальної дисципліни складена відповідно до освітньо-професійних програми підготовки студентів освітнього рівня «магістр» спеціальності 071 «Облік і оподаткування».

Предметом вивчення навчальної дисципліни є принципи побудови та використання управлінських інформаційних систем, технологій при вирішенні задач в аналізі, аудиті, в управлінні суб’єктами господарювання.

Завдання навчальної дисципліни:

- вивчення управлінських інформаційних систем за їх видами, рівнями та функціональним призначенням, опанування методів постановки контрольно-аналітичних, фінансових, управлінських, аудиторських задач;

- розуміння особливостей використання стандартних інформаційних технологій для вирішення облікових та аналітичних задач;

- освоєння методики вирішення аналітичних задач за допомогою управлінських інформаційних систем;

- освоєння методики розв'язання задач внутрішнього контролю та аудиту за допомогою управлінських інформаційних систем.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

-       склад задач та функції управлінських інформаційних систем;

-       принципи побудови управлінських інформаційних систем, їх призначення та можливості;

-       структуру та основні складові частини управлінських інформаційних систем;

-       інформаційні технології розв’язання задач з аналізу та аудиту;

-       інформаційні технології розв’язання задач внутрішнього контролю та аудиту;

-       перспективи розвитку інформаційних систем та технологій.

-       визначати найбільш ефективні форми використання комп'ютерної техніки в управлінських інформаційних системах;

-       розробити структуру управлінської інформаційної системи у відповідності з її задачами;

-       розробити інформаційну технологію розв’язання задач з аналізу та аудиту;

-       використовувати стандартні засоби інформаційних технологій для розв'язання управлінських задач.

Тема 1. Концептуальні засади управлінських інформаційних систем.

Тема 2. Принципи побудови управлінських інформаційних систем.

Тема 3. Новітні інформаційні технології та їх класифікація.

Тема 4. Інструментальні засоби для роботи користувача.

Тема 5. Інформаційні технології розв’язання задач із фінансового обліку.

Тема 6. Інформаційні технології розв’язання задач із управлінського обліку.

Тема 7. Інформаційні технології розрахунків податкового обліку.

Тема 8. Інформаційні технології розв’язання задач із внутрішнього контролю.

Тема 9. Інформаційні технології розв’язання аналітичних задач.

Тема 10. Інформаційні технології розв’язання задач із аудиту на підприємстві.

Види робіт: лекції, практичні заняття, модульні контрольні роботи, індивідуальні роботи студентів із викладачем, самостійна робота студентів, консультації, підготовка до іспиту, іспит.