Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Видавничо-поліграфічні технології та обладнання

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 120 (4)

 

Мета навчальної дисципліни: здобуття студентами теоретичних знань та практичних навичок із технологій додрукарських, друкарських та післядрукарських процесів, використання сучасних матеріалів, способів поліграфічного оформлення тари та її поліграфічного оформлення. Багатофункціональністю упаковки зумовлюється необхідність знання не тільки властивостей і способів перероблення різних матеріалів у тару й упаковку, а й друку та захисту упакованого продукту від шкідливих зовнішніх дій, що є особливо суттєвим для продуктів харчування.

 

Дисципліна також дає загальні відомості про видавничу справу та поліграфію, одиниці вимірювання, що використовуються під час випуску видань.

 

Завдання навчальної дисципліни: подати сучасні наукові та практичні знання з технології виготовлення друкарських форм, друкарських та післядрукарських процесів як книжкової продукції, так і паковань.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

знати:

-теоретичні основи та практичні етапи виготовлення книжкової продукції, тари, обладнання, поліграфічного оформлення і поводження з відходами упаковки;

-творчі можливості та практичні підходи до технічної схеми виготовлення паковань.

 

уміти:

-самостійно визначати формат видання, кількість друкованих та обліково-видавничих аркушів, розмір і характер поліграфічних шрифтів, вибір поліграфічних матеріалів,

-підготувати текст та ілюстрації до друку, правильно обрати формат шпальт і розмір рядків.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Загальні відомості про видавничу справу та поліграфію. Формат видання і частка аркуша. Приклади різних форматів видань. Одиниця виміру обсягу друкованих видань, видавничий або обліково-видавничий та авторський аркуш. Визначення термінів «брошура», «журнал», «газета», «аркушеві образотворчі видання». Підготовка тексту та ілюстрацій до друку. Оброблення ілюстрацій, сканери.

 

Види робіт: виконання практичних завдань, індивідуальні та групові завдання, самостійні роботи.