Дисципліна: Види оздоровчо-рекреаційної рухової активності

Мета навчальної дисципліни: забезпечення поглибленої теоретичної та практичної підготовки студентів із питань організації оздоровчо-рекреаційної рухової активності різних верств населення з метою всебічного впровадження системи фізичного виховання, виконання її освітніх, оздоровчих і виховних функцій.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

– теоретичні основи рекреації;

– методи досліджень, що використовуються у процесі застосування оздоровчо-рекреаційних технологій;

– сучасні технології організації та проведення оздоровчо-рекреаційних занять;

–  особливості організації оздоровчо-рекреаційної рухової активності дітей і молоді та особливості організації оздоровчо-рекреаційної рухової активності дорослих верств населення.

– на практиці реалізовувати основні положення оздоровчо-рекреаційної діяльності в системі фізичного виховання дітей дошкільного віку, школярів у позакласній і позашкільній роботі, студентів середніх спеціальних і вищих навчальних закладів, дорослого населення, осіб літнього віку та осіб із відхиленнями у стані здоров’я;

– застосовувати сучасні методи наукових досліджень для написання та оформлення особистих досліджень, пов’язаних із оздоровчо-рекреаційною діяльністю різних категорій населення, що будуть використані при виконанні курсових і дипломних робіт.

Теорія фізичної рекреації: походження і тенденції розвитку. Характеристика сфери рекреації у фізичній культурі. Характеристика сучасних засобів фізичної рекреації. Спосіб життя та здоров’я людини. Соціально-економічні фактори формування рекреаційних потреб. Форми, засоби, методи та функції фізичної рекреації та фізкультурно-оздоровчої роботи. Класифікація рекреаційної діяльності. Методика організації та проведення рекреаційно-оздоровчих занять. Система управління оздоровчою фізичною культурою в Україні. Технології рекреаційної роботи. Сучасні фізкультурно-оздоровчі технології у фізичному вихованні. Рухова активність і здоров’я людини. Рекреація, дозвілля та туризм: співвідношення понять. Наукові основи фізичної рекреації. Організаційно-методичні засади проведення основних видів оздоровчо-рекреаційних занять. Вікові особливості проведення оздоровчо-рекреаційних занять і контроль за їх оздоровчим ефектом. Контроль показників фізичного стану в процесі фізкультурно-оздоровчих занять.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.