Дисципліна: Якість та тестування програмного забезпечення

Мета навчальної дисципліни: надати студентам інженерні та наукові знання і можливість самостійно визначити доцільність та вибір засобів і методів діагностування, тестування і моделювання роботи ПЗ, прогнозування роботи ПЗ, оптимізації роботи ПЗ, статистичної обробки отриманої інформації та даних тестування і моделювання.

Завдання навчальної дисципліни: навчити студентів дослідженням, діагностуванню, прогнозуванню роботи, оптимізації роботи обладнання при статичному та динамічному тестуванні ПЗ; визначенню необхідної наявності обладнання; склада та кількості обладнання різних виробників та тестуванню обладнання, тестуванню обчислювальних процесів, потоків даних і інформації, оптимізації самої структури інформаційних систем, чисельності тестувальників, організації підсистем інформаційних систем з метою подальшої кінцевої оптимізації ПЗ та автоматизації процесу тестування і структури керування тестуванням.

Результати вивчення навчальної дисципліни:

знати різні етапи дослідження якості ПЗ та тестування:

- планування робіт;- проектування тестів;- виконання тестування;- аналіз отриманих результатів;

- розробляти технічне завдання (ТЗ), тест-план (ТП – Test Plan), тест-дизайн (ТД – Test Design), тест випадку (ТВ – Test Case), Баг-дефект звіту (Bug Report), тестове покриття (Test Coverage), деталізацію тест-кейсів (Test Case Specification);

- визначати час проходження тест-кейсів (Test Case Pass Time);

- здійснювати експериментальні, промислові спостереження та літературний аналіз інформації та даних про необхідне для тестування ПЗ, моделі і методи тестування, про програмне забезпечення для задач моделювання, аналізу, діагностування, прогнозування, оптимізації;

- обирати необхідне ПЗ;

- моделювати, прогнозувати, діагностувати та оптимізувати стан та поведінку програм, інформаційних систем, підсистем, об’єктів, алгоритмів, параметрів, факторів, відгуків, інформаційних і трафікових процесів.

1. Моделі життєвого циклу програмного забезпечення.
  2. Стандарти: ГОСТ, ДСТУ, ISO 9126, IEEE 1008-87, IEEE 829-98, IEEE 829-1998, IEEEStd 829-1983.
  3. CASE-засоби розробки тестувальних інформаційних систем та основи методології функціонального моделювання і побудови тестувальних моделей на рівнях IDEF0, IDEF3, DFD за допомогою програм BPwin, ERwin.
  4. Теорія моделювання.
  5. Принципи кібернетики.
  6. Системний аналіз.
  7. Теорія графів.
  8. Мережі Петрі.
  9. Теорія алгоритмів.
  10. Ланцюги Маркова.
  11. Теорія систем масового обслуговування.

Види робіт: лекційні заняття, практичні заняття, модульні контрольні роботи, самостійна робота студентів та в групах.