Група: Круглі столи, тренінги, майстер-класи Тематика: Юридична освіта

Круглий стіл "Профілактика правопорушень і загальні засади відповідальності малолітніх та неповнолітніх"

Проблема розбудови громадянського суспільства, демократичної правової держави безпосередньо пов´язана з розвитком правової свідомості та правової культури. Саме правова культура та правове виховання є соціальною гарантією дії верховенства правового закону в суспільстві. Слід зауважити, що наукове мислення та наукова правосвідомість у взаємодії із правовим мисленням і правосвідомістю особистості є головними елементами правової культури та здійснюють активний вплив на усвідомлення суті і значення правових норм у житті.

10 грудня 2015 року завідувачем кафедри правознавства Полтавського інституту економіки і права к.ю.н, доцентом Кальяном О.С. та викладачем вищої категорії, викладачем-методистом Полтавського коледжу Університету “Україна” Товстою С.П. на базі загальноосвітнього навчального закладу було проведено круглий стіл для учнів Полтавської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 26 з нагоди відзначення 67-ої річниці Загальної декларації прав людини на тему: «Профілактика правопорушень і загальні засади відповідальності малолітніх та неповнолітніх».

Учасниками круглого столу за результатами відеопрезентації обговорювалися питання формування розвинутої особистості у правовому демократичному суспільстві, прав та свобод неповнолітніх у сучасній правовій державі, загальної характеристики правопорушень та попередження їх виникнення, а також юридичної відповідальності малолітніх та неповнолітніх.

Учні отримали сертифікати учасника, буклети «Права та обов’язки учнів», «Права та обов’язки осіб, які навчаються у вищих навчальних закладах». Найбільш активних учасників було відзначено грамотами та символічними подарунками.

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права