Група: Круглі столи, тренінги, майстер-класи

Ліричні діалоги «Азбука для двох»

Великий педагог В.О. Сухомлинський писав: «Людина може навчитись зводити величні споруди, космічні кораблі, атомні підводні човни, але, якщо вона не навчиться любити, вона залишиться дикуном. Навчитись любити непросто. Це найбільш складна наука на світі».

Чи переймається сьогодні цим загальноосвітня школа? Чи є місце цьому питанню в інститутських аудиторіях?

Необхідність поліпшення морального виховання молоді, підготовки до сімейного життя визначається реаліями сучасного суспільного розвитку, запитами молодого покоління, що виникають у молодіжному середовищі.

У молодому віці людина, звісно, відчуває потребу в романтичних, теплих стосунках із протилежною статтю. А чи знають вони азбуку цих моральних відносин? Адже шквал почуттів, який охоплює молоду людину, може затьмарити її розум. Добре, коли поряд є людина, якій можна довірити, і яка допоможе розібратися в цих переживаннях та емоціях. Коли такої людини немає, трохи складніше йти по життю.

Саме на ці питання намагалися відповісти учасники ліричних діалогів «Азбука для двох», які провели студенти перших курсів Полтавського інституту економіки і права (кафедр фізичної реабілітації та правознавства) спільно з Полтавською обласною бібліотекою для дітей ім. Панаса Мирного.

Цього разу учасниками діалогів були учні 10-го класу Полтавської ЗОШ № 27.

Студенти цікаво розкрили портрети сучасних юнаків та дівчат. Дискусійними були питання про уподобання осіб різної статті. По філософськи звучала тема про кохання з першого погляду. Не всі погодились із думкою деяких статей зі ЗМІ, що кохання живе три роки. Розкрили студенти-фізреабілітологи секрети ідеальних пар, принципи гармонійних відносин між юнаками та дівчатами. А студенти-правознавці провели експертизу моральної азбуки для двох, алгоритмом якої є терпіння, милосердя, великодушність, вічливість, безкорисливість, лагідність, простодушність, щедрість у відносинах юнаків і дівчат.

Діалоги змінювалися ліричними піснями відомих сучасних виконавців та студентки Тетяни Заяц.

Цікавість аудиторії викликали притча «Бережіть любов», яку розповіла провідний бібліотекар Алла Миргородська. Проблемам моральних відносин у молодіжному середовищі була присвячена виставка літератури «Серця двох».

Фінальним акордом прозвучав вірш Л. Галдєєвої «Любов та час».

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права