Група: Навчання іноземних громадян Тематика: Міжнародні освітні програми

Навчання іноземних студентів в Університеті «Україна»

Університет «Україна» гостинно відкриває свої двері для всіх, хто бажає навчатися, і не лише для українських громадян. Нещодавно, з 30 листопада по 9 грудня 2015 року, в університеті проходила сесія грузинських студентів заочної форми навчання. Університет «Україна» вже здобув певну популярність у Грузії, і саме тому декілька грузинських студентів обрали цей навчальний заклад для здобуття вищої освіти. Спектр обраних спеціальностей досить розлогий: 6 студентів обрали менеджмент; 1 – маркетинг; 3 ‒ туризм; 2 – журналістику; 1 ‒ комп’ютерну інженерію.

Кожен студент вивчав під час занять предмети за своєю спеціальністю, але найбільш поглиблено у всіх викладалася українська мова. Першокурсники-іноземці поділилися своїми враженнями від першої сесії та університету, планами на майбутнє.

Маріам Ломідзе, студентка спеціальності «Маркетинг»:

– Мені все дуже подобається. Звісно, навчання дається нелегко, особливо українська мова, але я отримую від цього задоволення. Університет дуже красивий і затишний, хороші і приємні викладачі. Я непогано розумію російську і впевнена, що вже досить скоро зможу добре оволодіти українською мовою.

Натіа Концелідзе, студентка спеціальності «Журналістика»:

– У мене тільки гарні і позитивні враження від університету. Дуже подобається українська мова, вона красива і мелодійна. Подобається викладач Олена Вікторівна, бо навчання з нею йде дуже легко. Я навчаюся на журналістиці, і це дуже захоплююче. Зараз старанно підтягую свій рівень знань української мови. У Грузії обов’язково буду рекомендувати Університет «Україна». До речі, моя бабуся з України і має українське прізвище Колісніченко.

Олена Коломієць, доцент кафедри української мови, літератури та східних мов:

– Студенти розпочали свою навчальну діяльність у нашому університеті з вивчення української мови. Під час першого заняття було визначено, що раніше українську мову вони не вивчали, можуть розмовляти англійською мовою, досить непогано – російською. Але російська мова у Грузії вивчається вже не так ґрунтовно, як це було раніше, тому для міжнаціонального спілкування у студентів є вибір: англійська мова або мова тієї країни, де вони перебувають. І звісно, для навчання в Україні відповідною мовою має бути мова державна.

Коли грузинські студенти вперше на занятті почули українську мову, вони були в захваті від її милозвучності. Зрозуміло, що спочатку важко давалася вимова окремих звуків, висловити думку заважав поки ще невеликий лексичний запас, але, не зважаючи на це, вони намагалися розмовляти українською.

Перехідним етапом на цьому шляху є розуміння іноземцями російської мови. Це нам допомагає, щоб полегшити процес сприйняття слов’янських мов для іноземних студентів. Тому частину матеріалу ми даємо в порівнянні з російською мовою й орієнтуємося на знання англійської. Стає в нагоді уміння розмовляти англійською мовою, тому ця мова теж є важливою у процесі порівняльного вивчення мов. Також у процесі навчання ми шукаємо відповідні паралелі у мовних особливостях грузинської мови. Студентам подобається, коли ми в наших мовах знаходимо схожі явища, що також підкреслює єдине прадавнє коріння. Вони активніше сприймають мову через поезію, вивчаючи вірші, тому окремі завдання якраз пов’язані з поетичними текстами, класичною і сучасною літературою.

Із великою цікавістю грузини слухали поезію Ліни Костенко; на прикладі вірша Володимира Сосюри «Любіть Україну» вчилися вимовляти тверді й м’які звуки. Особливо цим студентам подобаються українські пісні. Тому на окремому занятті ми зробили невеликий екскурс в історію української пісні, познайомилися з усною народною творчістю. Деякі народні пісні закордонна молодь уже знає, уміє співати «Червону руту». Також під час розмови про походження мови з’ясувалося, що одна студентка має українське коріння. Студенти визнають, що українська мова – одна з найдавніших і цікавих, тому обов’язково вивчатимуть її надалі також самостійно.

Університет «Україна» запровадив декілька проектів навчання іноземних студентів: це весь спектр навчальних програм з отримання І та ІІ вищої освіти, програми подвійних дипломів, договори з окремими ВНЗ про обмін студентами, аспірантура і докторантура. Також в університеті діє підготовче відділення для іноземців, котрі будуть здобувати вищу освіту в базовій структурі в Києві чи в навчальних підрозділах у різних областях України.

Валерія РОЗДАБАРОВА,

студентський Медіа-центр Університету «Україна»

Автор: Валерія РОЗДАБАРОВА, студентський Медіа-центр Університету «Україна»