Група: Круглі столи, тренінги, майстер-класи Тематика: Охорона здоров'я

Практичне заняття з гігієни

Гігієну справедливо вважають попереджувальною медициною на відміну від лікувальної медицини, головне завдання якої є лікування хворих і відновлення їх працездатності. «Гігієна, – говорив І.П. Павлов, – це медицина майбутнього».

Ця навчальна дисципліна рекомендована Галузевим стандартом вищої освіти України в переліку навчальних дисциплін циклу природничо-наукового (фундаментальної) підготовки бакалавра з напряму підготовки «Здоров’я людини».

В інституті її читає Сахно Т.В., доктор хімічних наук, професор, яка присвятила цій дисципліні не одну наукову статтю. Одне із практичних занять було присвячено Глобальному дню миття рук, який у поточному році відзначається 15 жовтня в багатьох країнах світу. Завдання цього заняття – пропаганда миття рук з милом як ключового підходу до профілактики багатьох захворювань.

Захід проводився на базі 6 класу Полтавської ЗОШ № 10. Його назва: «В гостях у Гігіеї». Це богиня здоров’я у Стародавній Греції. З ім’ям цієї богині пов’язують походження слова «гігієна».

Заняття відкрила Рязанова Ірина – студентка групи 11ФР в «образі богині». В руках вона тримала чашу і бутафорну змію. Згідно з міфом ці атрибути символізували принципи справедливої війни за здоров’я. Змія символізує очищення, а чаша – сосуд із лікувальними засобами природи. Заняття проводилось у формі інтелектуального спринту. Студенти відповідали на різноманітні питання, які учні 6 класу їм задавали. Серед них: яка мета Глобального дня миття рук, скільки часу мікроби живуть на руках, як правильно мити руки, якими засобами користуватись, скільки разів на день треба виконувати цю процедуру, яка думка мікробіологів про красиве життя мікробів на руках, що створюється після контакту з телефоном?

Цікавою була інформація про таємниці нігтів. Із великим інтересом пройшов конкурс серед учнів після прослуховування певної інформації «Чи я правильно мию руки?». Грамоту за перемогу в цьому конкурсі отримав Роман Сах. Студенти пригостили учнів солодощами.

Для учнів такий захід став ще однією сходинкою до здорового способу життя. А для студентів – це крок для формування компетентностей за напрямом підготовки « Здоров’я людини».

Підрозділ: Полтавський інститут економіки і права