Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+ 380-67-406-53-92 тимчасово
+ 380-97-739-54-85 тимчасово
+ 380-44-409-27-62
+ 380-44-424-70-08
м. Київ, вул. Львівська, 23, корп. 1, каб. 104 Google map
univ.ukraine@gmail.com
пн-пт 9.00-19.00 сб-нд 9.00-15.00
Група: Міжнародні освітні програми

Університет «Україна» підписав Меморандум про співпрацю з Spoleczna Akademia Nauk (Польща) та Clark University (США)

14 квітня 2016 року в Університеті «Україна» пройшов важливий міжнародний захід, під час якого обговорювалося питання відкриття спільної Міжнародної програми з підготовки магістра професійної комунікації. Подібної програми, популярної в Західній Європі та США, ще немає в університетах України.

Метою зустрічі було підписання першого в Україні трьохстороннього освітнього Меморандуму про співпрацю між Академією суспільних наук (Польща), Кларк університетом (Clark University, США-Польща) та Університетом «Україна» щодо відкриття спільної Міжнародної програми з підготовки магістра професійної комунікації. Ця програма надає студентам реальні широкі перспективи і відчиняє перед ними двері багатьох проектів. По закінченню цієї програми випускники отримують україно-польсько-американський диплом, що дає змогу працевлаштування в будь-якому куточку світу.

Модератор заходу Олена МАЙБОРОДА, директор навчально-наукового Інституту відкритої освіти Університету «Україна», представила учасників заходу та запрошених гостей. Серед них: Петро ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна», доктор технічних наук, професор, академік; Д-р Войтек СЛОМКА (Dr. Wojciech Słomka), радник ректора, Академія суспільних наук (Польща); Д-р Лукаш ПРИШИНСЬКИЙ (Dr. Łukasz Prysiński), директор програми MPS Кларк університету (США-Польща); Д-р Душко ПАВЛОВИЧ (Dr. Duško Pavlović), президент університету Лібертас (Загреб, Хорватія); Микола ПАШИНСЬКИЙ, заступник голови Святошинської районної в місті Києві державної адміністрації; Володимир КУПРІЯНЕНКО, депутат міської ради міста Чернігова; Іван КУЧЕРЯВИЙ, перший проректор Університету «Україна»; Антоніна КОРОТЄЄВА, проректор з навчально-виховної роботи Університету «Україна» та ін.

50%

Університет «Україна» засновано 1998 року з ініціативи провідних учених і педагогів України відповідно до стратегії поєднання освіти, науково-дослідної діяльності і виробництва. Університет «Україна» − унікальне явище в історії незалежної України. Це єдиний університет, що розбудував нові навчальні корпуси без залучення державних коштів; де створено безбар′єрний простір для навчання студентів, у тому числі і студентів з інвалідністю різних нозологій: поняття «інтеграція», «супровід», «інклюзія» втілюються тут не на словах, а в реальних справах. Вищу освіту в Університеті «Україна» здобули понад 9 тисяч випускників з інвалідністю. Тут навчається 16 000 студентів, у тому числі 769 осіб з інвалідністю: за кількістю студентів Університет «Україна» входить до «п′ятірки» вітчизняних ВНЗ, де навчається найбільше молоді. Університет є недержавним, але безприбутковим, у нього немає дивідендів: усі зароблені кошти вкладаються у розвиток матеріально-технічної бази. В Університеті «Україна» активно діє студентське самоврядування, розвинуто потужний волонтерський рух.

Петро ТАЛАНЧУК, президент Університету «Україна», перший міністр освіти незалежної України, Заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії педагогічних наук України:

– Ми з вами є свідками того, як в останні 20-30 років дуже бурхливо змінюється матеріальний світ. Ми знаходимося на порозі нових проривів, нових звершень. На підході нанотехнології, штучний інтелект. Але якщо подивитися на розвиток людства з іншого боку, то можна зробити висновок, що не так сильно ми просуваємося вперед. І я вважаю знаком нашого часу те, що світова спільнота прагне об'єднати зусилля, аби можна було подолати ці виклики. Нині в університетів є прекрасна можливість об'єднати свої сили для того, щоб краще пізнавати одне одного, допомагати одне одному. І зараз роль цивілізації зводиться до того, щоб вирівняти всі скачки між нами, щоб не було такого, що хтось у цьому світі влаштувався краще, тому що йому пощастило більше. І якщо вже говорити про такі випадково сформовані ситуації, то варто відзначити, що Польща раніше потрапила до Європейського Союзу, тому вона є нібито адвокатом, захисником інтересів України в Європейському співтоваристві. Нині ми починаємо співпрацю і в освітній сфері з поляками, і я щиро хочу подякувати їм за це, особливо за їхню ініціативу об'єднатися з нами.

Академія суспільних наук (Spoleczna Akademia Nauk − SAN) – навчальний заклад, що посідає другу позицію в загальнопольському рейтингу приватних вищих навчальних закладів. Рік заснування – 1994. Університет вважається еталоном польської освіти, що позитивно впливає на майбутнє працевлаштування його випускників. SAN налічує більше 500 викладачів, серед яких багато відомих учених не лише в польських наукових колах, але й за кордоном. Кількість студентів − 15 000. Нагороди та номінації: найвища оцінка «Національної акредитаційної комісії Республіки Польща»; SAN − найпопулярніший серед недержавних вищих навчальних закладів Польщі 2013 року (Міністерство освіти Республіки Польща); перша позиція у рейтингу ВНЗ "Perspektywy" і "Rzeczpospolita" 2013 року.

Від Академії суспільних наук до слова запросили Войтека СЛОМКУ, радника ректора:

– Я радий вітати вас усіх тут сьогодні. Для мене, як і для всіх присутніх, підписання Меморандуму теж є значною подією. Завжди приємно бачити у своєму університеті іноземних студентів. І тільки цього року до нас вступило 700 молодих українців. І мені б хотілося, щоб ці студенти добре вивчилися, повернулися до своєї країни і допомагали їй розвиватися. Наразі ми плануємо співпрацювати не тільки з Україною. Нам хотілося б поширити свою діяльність і на інші держави, відкрити додаткові філії у слов’янських, у тому числі і Балканських країнах із викладанням англійською мовою. Студенти по закінченню навчання отримують диплом європейського зразка, який не потребує додаткової сертифікації і дає змогу працювати у будь-якій країні світу.

Кларк університет (Clark University) засновано 1887 року, він є одним із найстаріших університетів і науково-дослідницьких центрів США. За період своєї діяльності Clark University зробив великий внесок у розвиток географічних наук. Професорсько-викладацький склад університету має велику кількість нагород і титулів у цій сфері, більшу, ніж будь-який інший навчальний заклад світу. Clark University, спільно з Гарвардським і Йельським університетами, був організатором Асоціації вищих навчальних закладів США – «Асоціації американських Університетів» (Association of American Universities). Зараз до цієї організації входять провідні науково-дослідницькі університети, що здійснюють підтримку національної системи академічних досліджень та освіти Америки. Нині це 59 університетів США і два університети Канади.

Із 2004 року на території Республіки Польща Clark University активно пропонує англомовні програми з отриманням по завершенню навчання американського диплома Master (магістр), а також програми післядипломної освіти MPS. Спільна програма університетів Польщі є зразком польсько-американського співробітництва в академічній і студентській сферах за обміном науковим досвідом і знаннями.

Від Кларк університету виступив Лукаш ПРИШИНСЬКИЙ, директор програми MPS:

– Це велика честь для мене − бути присутнім на цьому зібранні. Я представляю Кларк університет (Масачусетс) та Університет суспільних наук. Наше завдання досить глобальне – поширювати вплив Кларк університету по всьому світу. Співпрацювати з Академією суспільних наук ми почали 12 років тому, і це стало нашим великим успіхом. Ініціаторами такої співпраці були самі американці. Спочатку ми півроку намагалися налагодити стосунки із двома державними університетами, але через бюрократичні проблеми нам довелося надати перевагу приватному сектору, після чого вдалося запустити програму за чотири місяці. Зараз ми маємо філії по всьому світу, хочемо розпочати свою програму і в Україні теж спільно з партнерами із Хорватії. Як працює наша програма: основною нашою програмою є магістерська програма професійних комунікацій, яка побудована за американським зразком. Вивчивши нашу програму, студент отримує одразу два дипломи: перший – американський, другий – Європейського Союзу. Також студенти мають змогу відвідати Сполучені Штати Америки для практики протягом одного місяця. У нас є такі спеціалізації: менеджмент, охорона здоров’я, ІТ, фінанси. Основною нашою стратегією є співпраця з якомога більшою кількістю країн, тому Україна повністю вписується до цієї стратегії.

Ще один запрошений гість із Загреба д-р Душко Павлович розповів про свій університет Лібертас, де буквально місяць тому теж було відкрито міжнародну програму.

Душко ПАВЛОВИЧ, президент університету Лібертас (Загреб, Хорватія):

Я вдячний за можливість виступати перед такою високою аудиторією. Міжнародний університет Лібертас є найбільшим та найстарішим університетом Хорватії. У нас є бізнес-школа і чотири факультети: міжнародних відносин та дипломатії, міжнародного бізнесу та економіки, кінематографа та мистецтв, охорони здоров’я. Ми маємо сім програм бакалавра, чотири магістра, три післядипломні програми, дві з яких для докторів наук. Наші програми відбуваються у Загребі хорватською та в Дубровнику англійською мовами. І хоча в Дубровнику навчаються студенти з понад 30-ти країн, третина з них є громадянами США. Проте, на жаль, донині у нас немає жодного студента з України, і це є причиною того, чому я зараз тут. Мені б дуже хотілося налагодити стосунки з українськими університетами та створити спільну програму навчання в Дубровнику.

Після іноземних гостей виступили:

Микола ПАШИНСЬКИЙ, який висловився про те, що пишається Університетом «Україна» і задоволений тим, що іноземні учасники проекту не чекають, коли Україні нададуть безвізовий режим, а вже пропонують нашій країні співпрацю. Такі угоди пришвидшують процес входження України до ЄС.

Володимир КУПРІЯНЕНКО, котрий розповів про те, як довго і наполегливо президент Університету «Україна» Петро Таланчук планував розвивати співпрацю між університетами інших країн, і про те, що теж покладає надії на цю програму і вірить, що майбутнє освіти − за такою міжнародною освітньою співпрацею.

Антоніна КОРОТЄЄВА розповіла, що в Університеті «Україна» діють 32 магістерські програми. Також Університет «Україна» має досвід міжнародних магістерських програм. Минулого року університет випустив 35 студентів, які отримали дипломи спільної магістерської програми з Шяуляйським університетом з Литви, де було 30 литовських студентів та 5 українських. Це був чудовий і потрібний досвід, і на цьому університет не зупиняється. Проректор запевнила, що підписаний Меморандум є важливим кроком для розвитку університету та країни в цілому.

Закінчилася зустріч довгоочікуваним підписанням Меморандуму. Було укладено три примірники документа: один залишається в Університеті «Україна», інші два мандрують до Академії Суспільних Наук та Кларк Університету.

Аудиторія підтримала процедуру підписання Меморандуму оплесками.

 

Валерія РОЗДАБАРОВА,

Анна МУРАШКО (фото),

студентський Медіа-центр Університету «Україна»


Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»

до списку новин