Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Безпека дорожнього руху

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

 

Навчальна дисципліна «Безпека дорожнього руху» - це галузь наукових знань, яка вивчає компоненти системи дорожнього руху, їх значення та вплив на безпеку дорожнього руху, вимоги законодавства в сфері дорожнього руху. Надаються основи знань, необхідних для організації роботи по забезпеченню безпеки дорожнього руху в процесі професійної діяльності в автотранспортній галузі.

Науковий напрямок дисципліни базується на правових та соціальних основах дорожнього руху, законодавстві про дорожній рух, державне управління у сфері дорожнього руху, відповідальності за порушення законодавства про дорожній рух, правил, нормативів і стандартів, що стосуються безпеки дорожнього руху.

Структура курсу передбачає розгляд Закону України «Про дорожній рух», що визначає правові та соціальні основи безпеки дорожнього руху з метою захисту життя та здоров'я громадян, створення безпечних і комфортних умов для учасників руху та охорони навколишнього природного середовища, регулювання суспільних відносин у сфері дорожнього руху та його безпеки, визначає права, обов'язки і відповідальність суб'єктів – учасників дорожнього руху, міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, об'єднань, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та господарювання.

 

Мета навчальної дисципліни: створення у студентів необхідного обсягу знань, вмінь і навичок, необхідних при визначенні й аналізі проблем із організації й безпеки дорожнього руху шляхом вивчення узагальнених видів існуючих методів із організації і регулювання дорожнього руху з урахуванням характеристик дорожніх і погодно-кліматичних умов, транспортних потоків і планувальних параметрів міста, Законів України, державних стандартів і будівельних норм, нормативних документів з метою наукового обґрунтування технологічних і проєктних рішень і заходів, пов’язаних із удосконаленням існуючої схеми організації і регулювання дорожнього руху на магістралях швидкого руху або вулично-дорожній мережі міста з поліпшенням безпеки дорожнього руху.

 

Завдання навчальної дисципліни: набуття студентами знань, умінь і здатностей (компетенцій) ефективно вирішувати завдання професійної діяльності з обов’язковим урахуванням вимог до безпеки дорожнього руху та гарантуванням збереження життя, здоров’я та працездатності працівників у різних сферах професійної діяльності, пов’язаних із безпекою дорожнього руху.

 

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

знати:

  • основи безпечного керування автомобілем;
  • причини дорожньо-транспортних пригод та способи їх попередження;
  • вплив погодних умов (дощ, туман, ожеледиця) на безпеку руху;
  • способи попередження дорожньо-транспортних пригод у цих умовах;
  • правові основи та відповідальність за порушення правил та безпеки дорожнього руху, правил експлуатації рухомого складу, за транспортні злочини, за завдання шкоди навколишньому середовищу;
  • організацію роботи служби безпеки руху на автотранспортних підприємствах;
  • правила надання першої допомоги потерпілим під час дорожньо-транспортних пригод.

 

вміти:

  • виконувати правила дорожнього руху, вміло діяти у складних дорожніх умовах, не допускати дорожньо-транспортних пригод та аварійних ситуацій;
  • робити висновки про відповідність технічного стану та обладнання транспортного засобу вимогам стандартів щодо безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища;
  • аналізувати небезпечні дорожньо-транспортні ситуації та дорожньо-транспортні пригоди;
  • надавати першу допомогу потерпілим у дорожньо-транспортній пригоді.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Вступ. Проблеми забезпечення безпеки дорожнього руху. Нормативне регулювання та діяльність у сфері безпеки дорожнього руху. Водій та безпека дорожнього руху. Перевезення пасажирів та вантажів. Дорожні умови та безпека дорожнього руху. Основи організації дорожнього руху. Стан транспортних засобів та безпека дорожнього руху. Вирішення питань забезпечення безпеки руху, що потребують узгодження з ДАІ. Організація роботи із забезпечення безпеки дорожнього руху в автопідприємстві. Дорожньо-транспортні пригоди, їх причини і заходи по запобіганню. Відповідальність за порушення ПДР.

 

Види робіт: лекційні заняття, практичні заняття, індивідуальні роботи студентів із викладачем, самостійна робота студентів, консультації, підготовка до диференційованого заліку, залік.