Умови і документи для вступу

Умови вступу абітурієнтів на основі базової середньої освіти

До Університету «Україна» приймаються громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які проживають на території України на законних підставах, мають відповідний освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та виявили бажання здобути вищу освіту.

На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним здобуттям повної загальної середньої освіти за денною формою навчання приймаються особи з базовою загальною середньою освітою на підставі вступних випробувань, одне з яких – із української мови.

Мінімальне значення кількості балів вступного випробування із загальноосвітнього предмета, з яким вступник допускається до участі у конкурсі, становить 5 балів.

На навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста на основі базової загальної середньої освіти вищі навчальні заклади мають право приймати на другий курс (із нормативним терміном навчання) на вакантні місця осіб, які здобули повну загальну середню освіту і подають для участі у конкурсі сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання. Вступники подають сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, видані у 2017 чи 2016 році. Мінімальне значення кількості балів сертифіката із загальноосвітнього предмета, з яким вступник допускається до участі у конкурсі, становить 100 балів.

Закордонні українці, які на законних підставах перебувають в Україні і статус яких засвідчений посвідченням закордонного українця, при вступі до вищих навчальних закладів України користуються такими самими правами на здобуття освіти, що й громадяни України, за винятками, встановленими Конституцією України, законами України чи міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Іноземці, які прибувають в Україну з метою навчання, вступають до вищого навчального закладу за акредитованими освітніми програмами (спеціальностями). Зарахування іноземців на навчання на відповідному рівні вищої освіти здійснюється за результатами вступних випробувань із визначених предметів і мови навчання та на підставі академічних прав на продовження навчання, що надаються документом про здобутий рівень освіти у країні його походження, і врахування балів успішності, що дають право на продовження навчання на наступному рівні вищої освіти відповідно до законодавства країни, що видала документ про здобутий рівень освіти.

Особа, яку визнано біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, має рівне із громадянами України право на здобуття вищої освіти.

Документи, необхідні при вступі

• заява про вступ;
  • свідоцтво про базову загальну середню освіту і додаток до нього;
  • свідоцтво про народження;
  • 6 кольорових фотокарток розміром 3x4 см;
  • 2 конверти;
  • папка-швидкозшивач.

Для вступників, які претендують на навчання за рахунок фондів і спонсорів, крім обов’язкового переліку документів, додатково необхідно подати:

Для осіб із особливими потребами:

• довідку МСЕК;
  • індивідуальну програму реабілітації інваліда.

Для осіб, які мають особливо важкі умови життя:

• довідку про середньомісячний сукупний дохід родини на одну особу з відповідного районного управління праці та соціального захисту населення (запит на отримання довідки видається Приймальною комісією університету).

Для сиріт та осіб, які залишилися без піклування батьків:

• засвідчені копії свідоцтв про смерть батьків або про позбавлення їх батьківських прав;
  • нотаріально засвідчену копію рішення суду або документ, який підтверджує встановлення опікунства.

Для внутрішньо переміщених осіб:

• довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.