Дисципліна: Державне управління та державні установи

Мета навчальної дисципліни: набуття вмінь застосовувати теоретичні і практичні знання з державного управління; формування, запровадження та аналіз результативності й ефективності цільових, функціональних та організаційних структур системи державного управління.

Результати вивчення навчальної дисципліни:

• виявляти високий рівень обізнаності щодо загального напряму і тенденцій становлення нової системи державного управління в Україні, історичної зумовленості форм і методів державно-управлінської діяльності;

• застосовувати сучасний теоретико-методологічний інструментарій для аналізування комплексу проблем, що виникають у процесі вирішення управлінських проблем і розроблення заходів щодо їх розв’язання;

• узагальнювати вітчизняний і зарубіжний досвід адміністрування з метою його використання у процесі розбудови нової системи державного управління в Україні;

• прогнозувати та об’єктивно оцінювати результати здійснюваних у процесі управлінської діяльності конкретних заходів і на основі інноваційних підходів визначати шляхи оптимізації виконавчо-розпорядчої діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, їхніх підрозділів і посадових осіб.

Тема 1. Поняття, сутність і основні ознаки держави.

Тема 2. Творення української держави в новій і новітній історії.

Тема 3. Конституційна мета українського державотворення. Громадянське суспільство.

Тема 4. Управління — функція влади в державі.

Тема 5. Влада та держава в Україні.

Тема 6. Політична система та державна політика.

Тема 7. Публічне управління як системне суспільне явище.

Тема 8. Цілі та функціональна структура державного управління.

Тема 9. Організаційна структура державного управління.

Тема 10. Зміст управлінської діяльності.

Тема 11. Підготовка та прийняття рішень у державному управлінні.

Тема 12. Законність і відповідальність у державному управлінні. Необхідність створення державної інформаційно-аналітичної системи в Україні.

Тема 13. Контроль у державному управлінні.

Тема 14. Ефективність державного управління.

Тема 15. Конституційні засади побудови публічної влади в Україні та центральні структури державного управління.

Тема 16. Загальна характеристика системи органів виконавчої влади України.

Тема 17. Місцеві державні адміністрації в системі виконавчої влади.

Тема 18. Місцеве самоврядування та його роль у публічному управлінні.

Тема 19. Судова влада та прокуратура як органи контролю в публічному управлінні.

Види робіт: лекції, практичні заняття, модульні контрольні роботи, індивідуальні роботи студентів із викладачами, самостійна робота студентів, консультації, підготовка до заліку та екзамену, залік та екзамен.