Дисципліна: Домедична допомога в екстремальних і бойових умовах

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 150 (5)

Мета навчальної дисципліни: формування у студентів теоретичних і практичних знань, необхідних майбутньому фахівцю, певних умінь (дій), цільових завдань, що забезпечують навички надання домедичної допомоги постраждалим за умов надзвичайних ситуацій мирного часу і в бойових умовах.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

Знати:

1. Визначення домедичної допомоги в екстремальних і бойових умовах як навчальна дисципліна. Первинний огляд постраждалого.
  2. Причини й ознаки зовнішньої та внутрішньої кровотечі. Поняття про критичну зовнішню кровотечу. Техніка зупинки зовнішньої кровотечі.
  3. Причини непрохідності дихальних шляхів. Ознаки повної і часткової непрохідності дихальних шляхів.
  4. Гострі порушення дихання в бойових умовах. Пневмоторакс: види, ознаки, домедична допомога.
  5. Види ушкоджень у бойових і небойових умовах. обсяг допомоги при пораненнях, переломах, вивихах, розтягах.
  6. Надання домедичної допомоги при термічних і хімічних ураженнях.
  7. Причини, діагностика і домедична допомога при зомлінні, комі невідомої етіології, судомах, болю у серці (стенокардія, інфаркт), інсульті, гострому болю в животі, отруєнні невідомою речовиною, невідомим газом, укусах комах, собак, отруйних змій.
  8. Засоби масового ураження. Домедична допомога при ураженні бойовими та сильнодіючими отруйними речовинами.
  9. Медичне сортування при виникненні масових санітарних втрат. Медична евакуація.
  10. Поведінка людей в надзвичайних ситуаціях і бойових умовах. Бойовий стрес: ознаки, профілактика, домедична допомога.

Уміти:

1. Проводити огляд та обстеження постраждалого згідно правил загального обстеження та обстеження потерпілих з невідкладними станами
  2. Надавати порівняльну характеристику первинного та вторинного огляду
  3. здійснити оцінку функцій життєво-важливих органів та систем (серцево-судинна, дихальна, нервова)
  4. Провести діагностику термінальних станів
  5. Здійснити заходи невідкладної допомоги при ушкодженні факторами зовнішнього середовища
  6. Здійснити заходи серцево-легеневої реанімації
  7. Провести діагностику кровотеч та забезпечити заходи для їх зупинки

Тема 1. Домедична допомога в екстремальних і бойових умовах як навчальна дисципліна. Первинний огляд постраждалого.

Тема 2. Кровотечі і методи їх зупинки.

Тема 3. Порушення прохідності дихальних шляхів. Домедична допомога.

Тема 4. Види ушкоджень у бойових і небойових умовах. Домедична допомога при пораненнях, переломах, вивихах, розтягах.

Тема 5. Надання домедичної допомоги при термічних і хімічних ураженнях.

Тема 6. Домедична допомога при найпоширеніших невідкладних станах.

Тема 7. Засоби масового ураження. Домедична допомога.

Тема 8. Медичне сортування при виникненні масових санітарних втрат. Медична евакуація.

Тема 9. Поведінка людей в надзвичайних ситуаціях і бойових умовах. Бойовий стрес:ознаки, профілактика, домедична допомога.

Види робіт: лекції, практичні заняття, модульні контрольні роботи, індивідуальні роботи студентів із викладачем, самостійна робота студентів, консультації, підготовка до заліку, залік.