Дисципліна: Економіка, організація та управління будівельних виробництв

Мета навчальної дисципліни: формування теоретичних знань і практичних навичок стосовно економіки, організації та управління хімічних підприємств; набуття основ знань з економіки й організації будівельного виробництва на рівні підприємства в ринкових умовах.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

-   знати основні економічні поняття;

-   оволодіти необхідними знаннями з ресурсного забезпечення діяльності підприємств та найбільш ефективного використання ресурсів усіх видів;

-   знати організаційне забезпечення, принципи та методи формування структур управління будівельним виробництвом;

-   вміти обґрунтовувати стратегію і тактику управління підприємством будівельної галузі в ринкових умовах.

Предмет, метод та завдання дисципліни. Основні фонди підприємств. Оборотні засоби та матеріально-технічне забезпечення будівельних підприємств. Продуктивність та оплата праці. Собівартість продукції. Основи ціноутворення. Оцінка економічної ефективності інвестиційних проектів. Фінансово-економічні результати діяльності будівельного підприємства. Оцінка фінансово-економічної діяльності будівельного підприємства. Класифікація та структура будівельних підприємств. Виробнича та організаційна структури будівельного підприємства. Виробничий процес і принципи його організації. Типи і методи організації будівельного виробництва. Сутність і функції процесів управління будівельним виробництвом. Система методів управління. Прогнозування та планування розвитку будівельного виробництва.

Види робіт: лекції, практичні.