Дисципліна: Етика ділових відносин у галузі
Кількість годин (кредитів ECTS): 90 (3)
У сучасних умовах, коли відходить "золота ера" неймовірних прибутків, виникає потреба у створенні формальних і неформальних правил гри у бізнесі. Основою цих правил є моральні норми, які цінуються завжди, оскільки вони допомагають прогнозувати моделі поведінки ділових партнерів, краще планувати діяльність фірм, організацій. Однак, це потребує більш високого рівня культури особистості, яка працює у сфері бізнесу. Особливо це стосується підприємців, діяльність яких пов'язана з людьми. Як людина керує іншими, веде переговори, спілкується, який у неї зовнішній вигляд – усе це впливає на її репутацію, авторитет, успіх. Отже духовність, культура, інтелігентність – невід'ємна складова професіоналізму менеджера і маркетолога, фінансиста та банкіра. Важко переоцінити звання , правил етикету у відносинах із зарубіжними партнерами. Саме тому все більш актуальним стає елективний курс "Етика ділових відносин у галузі", який покликаний підвищити загальну культуру підприємця як особистості, сприяти опануванню основних етичних норм, правил поведінки у ділових відносинах. Бо хто встигає у науці, але відстає в моралі, той більше відстає, ніж встигає.
Результат вивчення навчальної дисципліни:
знати:
- складові бізнес-етики, її внутрішні і зовнішні аспекти;
- етичні принципи, які існують у сучасному бізнесі, а також етичні проблеми, з якими доведеться стикнутися у практичній діяльності;
- основні етичні правила бізнесу, їх становлення та розвиток на різних етапах розвитку суспільства;
- загальні норми ділового етикету;
вміти:
- застосовувати норми етики у практичній діяльності;
- керувати іншими людьми, спираючись на етичні норми;
- на високому рівні вести публічні виступи, ділові бесіди, переговори;
- встановлювати стосунки з діловими партнерами, представниками преси;
- аналізувати та формувати свій імідж.
Кращому засвоєнню курсу сприятиме вивчення основної та додаткової літератури, яка подається наприкінці рекомендацій. Підручники, навчальні посібники студенти обирають за власним бажанням.
