Дисципліна: Інформаційні технології в галузі журналістської діяльності

Мета навчальної дисципліни: сформувати у студента ідеал майбутнього фахівця, обізнаного в сучасному інформаційно-комунікативному та культурному просторі.

Результати навчання за дисципліною:

знати: визначення понять «мультимедіа», «електронні видання», «конвергентна журналістика», «соціальні мережі», «онлайнова журналістика», «медіа-грамотність», «медіа-маніпуляції», «машинна лінгвістика».

вміти: швидко та якісно аналізувати, готувати до публікації інформаційні потоки за допомогою різноманітних програмно-технічних засобів; творчо ставитися до своєї трудової діяльності.

Вступ. Історичні витоки та філософія журналістської інформатики. Моди як хвилі соціальної інформації. Проблеми авторського права. Соціальні мережі як нові ЗМК. Інформаційна безпека та інформаційні війни. Машинна лінгвістика та автоматизація праці журналістів. Електронна картографія.

Види робіт: дослідження, повідомлення, реферат, репортаж.