Дисципліна: Іноземна мова (за професійним спрямуванням) – французька

Метою вивчення дисципліни є формування необхідної комунікативної спроможності в сферах професійного та ситуативного спілкування в усній і письмовій формах, навичок практичного володіння іноземною мовою в різних видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, що обумовлена професійними потребами; оволодіння новітньою фаховою інформацією через іноземні джерела.

У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен

• мовний матеріал мови, що вивчається (лексика, граматика, структурні й мовні моделі) у професійному контексті на рівні;
  • базову нормативну граматику й складні граматичні конструкції в активному володінні та для пасивного сприйняття;
  • загальновживану, загальноекономічну й професійну лексику;
  • правила ділового етикету та міжкультурної комунікації ;
  • регістри (стилі) спілкування, у тому числі типові для професійного спілкування;
  • мовні особливості ділового спілкування, а також спілкування у мережі Інтернет.

• користуватися іноземною мовою у професійній діяльності та у побутовому спілкуванні
  • розуміти зміст текстів професійно-орієнтованого характеру певного рівня складності;
  • здійснювати пошук інформації за завданням, збирання, аналіз даних, необхідних для вирішення умовно-професійних завдань;
  • працювати з іншомовними джерелами інформації;
  • презентувати іншомовну інформацію професійного характеру у вигляді переказу або доповіді;
  • брати активну участь у дискусіях, обґрунтовувати власну точку зору;

Навчальна програма передбачає вивчення граматичного матеріалу і виконання лексико-граматичних вправ. Ефективним видом засвоєння лексичного та граматичного матеріалу є діалоги, вправи за розмовними моделями, вправи: на сполучуваність слів, відмінювання дієслів у різних часових формах, розповідь за картками, коротке викладення тексту за ключовими словами. Кожне заняття складається із двох частин: лексичної і граматичної. Лексична частина включає в себе основний текст, словник до нього, різні лексичні вправи. Друга частина складається із граматики і вправ. Важливе місце займає переклад з української мови на французьку, як найефективніший засіб засвоєння і контролю вивчення пройденого матеріалу. У процесі вивчення дисципліни передбачено і самостійну роботу студентів. Вона важлива у будь-якому випадку і при вивченні лексичного та граматичного матеріалу, і при закріпленні вивченого.

Види робіт: практичні заняття, самостійна робота, контрольні завдання.