Дисципліна: Історія олімпійського та паралімпійського руху

Мета навчальної дисципліни: впорядкувати знання стосовно виникнення, розвитку та сучасного стану олімпійського та паралімпійського руху.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

-         організаційні, правові, економічні і політичні аспекти функціонування міжнародних і національних організацій олімпійського спорту;

-         теоретичні, організаційні і методичні основи підготовки спортсменів;

-         організаційні, соціальні і правові аспекти функціонування видів паралімпійського спорту, їх міжнародних організацій;

-         теоретичні, методичні й організаційні основи системи спортивної підготовки паралімпійців.

-         застосовувати у практичній діяльності одержані знання;

-         проводити тренування з групами різного віку, які займаються паралімпійським і олімпійським спортом;

-         організовувати тренувальний процес;

-         організовувати і проводити змагання в олімпійському та паралімпійському спорті.

Зміст дисципліни (тематика): Історія, структура та організації олімпійського та паралімпійського спорту. Історія Олімпійських ігор (концепція олімпізму, вплив на міжнародний спорт). Міжнародні і національні спортивні організації. Проблеми розвитку паралімпійського спорту в Україні. Теоретичні і методичні основи спортивного тренування: завдання, зміст, засоби, методи, принципи. Особливості підготовки спортсменів-олімпійців. Передумови виникнення, структура, організаційні, фінансово-економічні, правові та соціальні основи паралімпійського спорту. Теоретичні та методичні основи спортивної підготовки у паралімпійських видах спорту. Відбір, система змагання, особливості підготовки спортсменів-олімпійців/паралімпійців.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, контрольні завдання.