Дисципліна: Історія української літератури ІІ пол. ХХ ст.

Кількість годин (кредитів ЕКТС): 90 (3)

Курс є одним із завершальних у формуванні майбутнього філолога-україніста.

Мета навчальної дисципліни: сформувати розуміння студентом особливостей сучасної вітчизняної словесності, її місця і значення в культурно-історичному розвитку народу; забезпечити комплексне осягнення літератури ХХ століття як складного поліфонічного процесу.

Значна кількість митців і їхня творчість упродовж тривалого часу були закриті для прочитання (українське письменство другої хвилі еміграції, творчість шістдесятників, сімдесятників, вісімдесятників). Усе це вимагає всебічного наукового вивчення. Зважаючи на вульгарні соціологічні перекручення важливим є перегляд усталених уявлень про творчість письменників, офіційно визнаних тогочасною командно-адмістративною системою. Незаангажований, суто науковий процес вивчення художньої спадщини українських письменників зазначеного хронологічного періоду є необхідною передумовою освіти філолога.

Результат вивчення навчальної дисципліни:

– історію українського літературного процесу в контексті суспільно-історичних подій ІІ пол. ХХ ст.;

– проблемно-тематичні та жанрово-стильові особливості художнього доробку митців цього періоду розвитку літератури;

– основні риси творчої манери письменників та новаторські елементи поетики їх творів.

– аналізувати творчість окремих представників літературного процесу;

– визначати основні риси індивідуального стилю письменників;

– характеризувати значення та роль творчості митців у літерному процесі ІІ пол. ХХ ст.