Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Інформаційні технології в кіберспорті

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 150 (5)

 

Мета і завдання курсу: узагальнювати і систематизувати, знати завдяки поєднанню досягнень у сфері новітніх інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) із надбаннями, що постали на базі стрімкого розвитку інформаційно-телекомунікаційних систем (ІТC), сформувалися принципово нові глобальні субстанції – інформаційне суспільство, а також інформаційний та кібернетичний простори, які мають нині практично необмежений потенціал і відіграють провідну роль в економічному та соціальному розвитку кожної країни світу.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

знати:

-  важливий досвід у захисті власної ІТ-інфраструктури від кіберзагроз сучасності та протидії проявам кібертероризму;

-  як протистояти фізичному руйнуванню технічних засобів, дезорганізації роботи інформаційних систем і мереж, порушенню функціонування об’єктів нападу, а також протиправній діяльності соціальних інженерів в умовах інтенсифікації кібервтручань.

 

вміти:

- відшукувати, збирати або добувати інформацію про ІТ-системи й мережі протиборчих сторін, а також про технології та засоби їхнього впливу на власну інфосферу;

- виявляти ознаки стороннього кібервпливу й моделювати можливі ситуації такого впливу, прогнозуючи відповідні наслідки;

- протидіяти несанкціонованому проникненню протиборчих сторін у власні ІТ-системи й мережі, забезпечуючи стійкість їхньої роботи, а також відновлення нормального функціонування після здійснення кібернападів тощо.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Змістовий модуль 1. Загальна характеристика кіберпростору і кібербезпеки.

Тема 1. Кіберпростір і кібербезпека – головні ознаки нової інформаційної цивілізації. Заходи України із забезпечення кібербезпеки національної інфосфери та протидії проявам кіберзлочинності.

Тема 2. Інциденти у сфері високих технологій: характерні ознаки та проблемні аспекти. Процедура обрання раціонального варіанта реагування на кібернетичні втручання і загрози.

Тема 3. Кібератаки та кібертероризм: поняття і визначення. Особливості реалізації атак і заходи з послаблення їхнього деструктивного впливу.

 

Змістовий модуль 2. Соціотехнічна безпека.

Тема 4. Особливості захисту сучасної інфосфери в умовах стороннього кібернетичного впливу.

Тема 5. Соціальний фактор у проблемі забезпечення інформаційної і кібербезпеки.

Тема 6. Соціальні мережі: особливості, основні поняття та визначення. Моніторинг соціальних мереж – цілі та способи реалізації.

Тема 7. Поняття соціотехнічної системи та її властивостей. Системний підхід як загальнометодологічний принцип створення складних соціотехнічних систем.

 

Види робіт: лекції, практичні заняття, самостійна робота, індивідуальна науково-дослідна робота, модульні (контрольні) роботи, залік.