Дисципліна: Логістичні центри та збірно-розподільчі термінали

Мета навчальної дисципліни: набуття теоретичних знань з принципів формування логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів на мікро- та макрорівнях і практичних навичок їх проектування та підготовки студентів до виконання дипломного проекту.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

-                    основні визначення та терміни навчальної дисципліни;

-                    основи системного аналізу логистики при проектуванні;

-                    принципи проектування логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів;

-                    вимоги до планувальних рішень;

-                    основні етапи формування інфраструктури логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів;

-                    методи прогнозування матеріалопотоку та оцінки попиту в логістичних центрах та збірно-розподільчих терміналах;

-                    регіональні аспекти формування інтегрованих логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів.

-                    визначати фізичну та ринкову межу ЛС;

-                    визначати місце розміщення логістичного об’єкту;

-                    оцінювати попит на матеріалопотік;

-                    організовувати ланцюги створення вартості на різних рівнях;

-                    визначити ціль та завдання проектування логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів на макро- і макрорівні;

-                    вирішувати задачі координації при проектуванні логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів;

-                    моделювати логістичні бізнес-процеси;

-                    розробляти бізнес-план проекту;

-                    оцінювати ефективність проекту.

Формалізація логістичної системи (ЛС) на теоретико-множинному рівні. Основні елементи, зв’язки між ними та властивості логістичної системи. Класифікація та структуризація логістичних систем. Принципи проектування логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів. Взаємодія і погодженість елементів. Якість логістичного обслуговування. Формування логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів. Узагальнена процедура розробки логістичного центру, збірно-розподільчого терміналу. Розробка процедур. Принцип зворотнього зв’язку в проектних рішеннях. Проектні параметри і вимірники матеріального потоку. Вимоги до проектування баз даних. Загальні вимоги до планувальних рішень. Фази та етапи існування системи, життєвий цикл. Загальні принципи оцінки ефективності логістичного комплексу. Дослідження інфраструктури і вибір місця розміщення логістичного об’єкту. Інфраструктура логістичного об’єкту. Ключові моменти формування інфраструктури. Важливість розміщення інфраструктури: рішення та варіанти розміщення інфраструктури, вибір регіону. Інструментарій прийняття рішення про вибір та місця розміщення логістичного об’єкту. Доступність видів транспортування. Об’єкти митного оформлення, страхування, експедиції. Локалізація логістичних об’єктів. Формальна локалізація. Чинники вибору місця локалізації. Визначення та гармонізація потужностей логістичних об’єктів. Оптимізація існуючих логістичних центрів та збірно-розподільчих терміналів. Логістичний інжиніринг. Цілі перепроектування. Етапи перепроектування. Структура розміщення логістичних потужностей. Обґрунтування розміщення складів. Економія на транспорті. Економія на запасах. Управління проектом із розробки та впровадження логістичних центрів. Бізнес-план проекту: мета, структура, методи розроблення та обґрунтування. Перелік робіт із етапів розробки. Управління ризиками проекту. Фактори успіху проекту.

Види робіт: лекції, лабораторні роботи.