Дисципліна: Методика та організація наукових досліджень (Пс)

Кількість годин (кредитів ЄКТС) – 90 (3)

Мета: ознайомити з методологією наукових досліджень, сформувати вміння застосовувати її у практичній діяльності; організовувати дослідницьку діяльність.

В результаті вивчення даного курсу студент повинен:

- базові методологічні проблеми психології, базові дослідницькі тенденції вітчизняної психології, перспективи інтеграції психології за умов методологічного плюралізму;

- загальні та спеціальні (часткові) методологічні принципи наукового дослідження в психології;

- типологію об’єктів психологічного дослідження і підходи до визначення предмету, мети, завдань дослідження;

- етапи підготовки, проведення, обробки і інтерпретації результатів наукового дослідження;

- термінологію психологічної науки;

- типи описань результатів наукових психологічних досліджень.

- обирати та формулювати проблему дослідження;

- здійснювати пошук необхідної наукової інформації і реферувати літературні джерела;

- обґрунтувати методологічну основу дослідження;

- формулювати об’єкт і предмет дослідження;

- формулювати й аргументувати наукові гіпотези;

- визначати комплекс методик для дослідження обраного предмету;

- збирати емпіричні дані;

- проводити обробку та інтерпретацію емпіричних даних;

- оформляти наукові звіти (статі, тези);

- представляти результат дослідження на наукових конференціях та семінарах;

- застосовувати критичне мислення у своїй професійній галузі.

Зміст дисципліни (тематика): Поняття наукового дослідження, вимоги до його організації. Принципи і методи наукового дослідження. Методологічні основи психологічного дослідження. Понятійний апарат наукового дослідження, його зміст та характеристика. Методика проведення наукового дослідження та оформлення його результатів. Обґрунтування методології дослідження і формування комплексу методик для його проведення. Емпіричні методи наукового дослідження. Поняття методу. Методи психологічного дослідження. Форми відображення результатів наукового дослідження: повідомлення, доповіді, тези, статті, дипломні роботи, розділи до монографій і т. ін.

Види робіт: лекції, практичні заняття, самостійні роботи, індивідуальні та творчі роботи, колоквіуми, контрольні завдання.