Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Міжнародне митне право

Митну справу, яка складається з митної політики держави та засобів її здійснення, можна віднести до числа найважливіших проявів суверенітету держави. Будь-яка країна має повну свободу в тому, що торкається регулювання в тій чи іншій формі ввозу/вивозу з її території товарів чи інших предметів згідно зі своєю зовнішньоекономічною політикою, що витікає з міжнародного принципу поваги суверенітету. Проте в наш час кожна держава, встановлюючи той чи інший вид митного регулювання, не може не зважати на загальноприйняті принципи та норми міжнародного права, що також випливає з доктрини поваги суверенітету всіх держав. Тому відносини, які виникають у митній сфері в багатьох випадках регулюються як національним, так і міжнародним правом, норми яких взаємодоповнюються в залежності від характеру відносин та предмету регулювання. У зв’язку з цим закономірно виникає інтерес до вивчення такої навчальної дисципліни, як “Міжнародне митне право”.

 

Мета вивчення навчальної дисципліни: усвідомлення студентами місця норм права, що регулюють міжнародні митні відносини, в системі норм міжнародного права, значення таких норм та їх нерозривного зв'язку із їхнім практичним застосуванням відповідними органами; вивчення основних способів та методів міжнародно-правового регулювання міждержавних митних відносин; аналіз основних джерел та з’ясування правового статусу суб’єктів міжнародного митного права, зокрема України.

 

Завдання вивчення спецкурсу: ознайомлення з найважливішими джерелами міжнародного митного права; засвоєння найважливіших нормативних актів, уміння працювати з ними; знання принципів права й уміння використовувати їхній зміст при вирішенні конкретних задач і питань; усвідомлення студентами основних характеристик нормативного регулювання відносин, що складаються між державами під час їх співробітництва та взаємодопомоги з митних питань; ознайомлення студентів із системою міжнародного митного права; засвоєння студентами основних принципів та системних закономірностей формування міжнародно-правової бази (як правило, дво- чи багатосторонніх договорів) регулювання міжнародних митних відносин.

 

Види робіт: лекції, практичні, самостійна робота, індивідуальна робота студента з викладачем, залік.