Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Моделювання та дослідження комп'ютерних систем та мереж

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 90 (3)

 

Мета навчальної дисципліни: придбання знань, навичок і умінь, застосування методів математичного моделювання процесів і систем у проектуванні та експлуатації пристроїв і систем управління.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

знати:

  • основні класи математичних моделей і методів моделювання комп'ютерних систем, принцип побудови імітаційних моделей процесів функціонування систем, методи та етапи їх формалізації та алгоритмізації;
  • сучасний стан і перспективи розвитку методів математичного моделювання в галузі комп'ютерних систем управління з використанням програмних генераторів, інтерактивних і інтелектуальних систем;
  • загальні основи побудови проблемно-орієнтованих САПР для дослідження комп’ютерних систем та мереж.
  •  

вміти:

  • вибирати та використовувати методи математичного моделювання при проектуванні та експлуатації комп’ютерних систем, розробляти схеми алгоритмів для імітаційного моделювання систем управління та їх об’єктів, реалізовувати моделюючі програми на ЕОМ;
  • створювати та досліджувати проекти комп'ютерних систем та мереж, оцінювати та обґрунтовувати їх ефективність із використанням засобів автоматизованого проектування.

 

Розділ 1. Моделювання. Сутність та задачі комп’ютерного моделювання

Тема 1.1. Технологічні процеси та використання ЕОМ. Характеристика процесу як об’єкта моделювання.

Тема 1.2. Сутність моделювання. Математична модель системи. Характеристики стану системи. Формалізація об’єкту. Задачі математичного моделювання.

Тема 1.3. Структуризація математичних моделей. Класифікація моделей. Загальні вимоги до моделювання.

 

Розділ 2. Аналітичні (чисельні) методи моделювання

Тема 2.1. Стаціонарні та нестаціонарні моделі. Динамічні моделі. Приклади фізичних процесів (розподіл потоків рідини, фізичний маятник, електричний контур, зміщувач та інше).

Тема 2.2. Лінійні та нелінійні моделі. Приклади фізичних процесів (заповнювач сосудів, змішувачі деякими видами продукції) моделювання виконавчих механізмів (гідро, електро, пневматичних та ін.).

Тема 2.3. Неперервні та дискретні по часу моделі. Детерміновані та випадкові (стохастичні) моделі.

Тема 2.4. Моделювання складних структур промислових об’єктів. Моделі багатопотокових структур. Моделювання тепло та масообмінних промислових процесів. Лінійні моделі оптимізації.

 

Розділ 3. Імітаційне моделювання

Тема 3.1. Побудова імітаційної моделі. Мова програмування. Планування експерименту. Оцінка точності результатів моделювання. Система моделювання GPSS/PC.

Тема 3.2. Система масового обслуговування та мережі. Характеристика СМО. Одно- та багатоканальні системи масового обслуговування. Приклади СМО.

 

Розділ 4. Дослідження та проектування комп'ютерних систем та мереж

Тема 4.1. Параметри та характеристики комп’ютерних мереж. Продуктивність мережі. Час реакції на запит. Швидкість передачі даних. Надійність та безпечність зв’язку. Розширюваність та масштабованість мереж. Сумісність мереж.

Тема 4.2. Апаратні засоби побудови комп’ютерних мереж. Мережні адаптери. Їх функції та властивості. Принцип побудови мережного адаптера. Головні та додаткові функції мережних адаптерів. Модеми та їх функції. Кодування цифрової інформації при її передачі по аналогових лініях зв’язку. Внутрішні та зовнішні модеми. Синхронні та асинхронні модеми.

Тема 4.3. Протокол передачі даних Ethernet та його характеристики. Сучасні високошвидкісні мережі Ethernet. Стандарти Gigabit Ethernet та Ethernet 10G. Оптоволоконні мережі Ethernet. Бездротові мережі Ethernet Wi-Fi та їх апаратне забезпечення. Узагальнена методика розрахунку мереж Ethernet.

Тема 4.4. Передача мультимедіа інформації та протокол АТМ. Проблеми синхронної передачі мультимедійних інформаційних потоків у комп’ютерних мережах. Якість обслуговування QoS та підтримка мультимедійних мережних пакетів.

Тема 4.5. Автоматизоване проектування комп’ютерних мереж. Розробка структури мережі. Прокладка кабельних трас. Моделі навантаження, продуктивності й вартості. Техніка моделювання продуктивності. Засоби аналізу продуктивності. Головні принципи та правила побудови САПР комп’ютерних мереж.

 

Види робіт: лекційні заняття, практичні заняття, модульні контрольні роботи, самостійна робота студентів.