Дисципліна: Облік за видами економічної діяльності

Мета навчальної дисципліни: формування знань і навичок щодо особливостей ведення обліку та складання звітності у торгівлі, сільському господарстві, автотранспорті та будівництві.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

- законодавчі та нормативні матеріали щодо ведення обліку в торговельних, автотранспортних, сільськогосподарських і будівельних підприємствах.

- вирішувати завдання різних видів складності (стереотипних, діагностичних та евристичних) щодо особливостей обліку активів, зобов'язань та капіталу на підприємствах торгівлі, сільського господарства, автотранспорту та будівництва;

- формувати склад витрат, проводити їх групування за економічними елементами та статтями калькуляції на підприємствах різних видів економічної діяльності;

- складати первинні та зведені облікові документи, що регламентують діяльність підприємств різних видів економічної діяльності;

- проводити групування облікової інформації в системі регістрів бухгалтерського обліку;

- вміти складати звітність підприємств торгівлі, сільського господарства, автотранспорту та будівництва.

Тема 1. Основні поняття торговельної діяльності.

Тема 2.Облік на підприємствах оптової торгівлі.

Тема 3. Облік на підприємствах роздрібної торгівлі.

Тема 4. Облік витрат діяльності торговельного підприємства. Облік інших товарних операцій.

Тема 5. Особливості обліку на сільськогосподарських підприємствах.

Тема 6. Облік витрат та калькулювання собівартості продукції рослинництва.

Тема 7. Облік витрат та калькулювання собівартості продукції тваринництва.

Тема 8. Облік інших операцій на сільськогосподарських підприємствах.

Тема 9. Загальна характеристика автотранспортних підприємств. Облік рухомого складу транспортних засобів.

Тема 10. Облік запасів на автотранспортних підприємствах.

Тема 11. Облік реалізації послуг на автотранспортних підприємствах.

Тема 12. Основи побудови обліку на будівельних підприємствах.

Тема 13. Облік у підрядника. Облік у забудовника.

Види робіт: лекції, практичні заняття, модульні контрольні роботи, курсова робота, індивідуальна робота студентів із викладачами, самостійна робота студентів, консультації, підготовка до заліку.