Дисципліна: Прогнозування і моделювання у спорті

Мета: сформувати у студентів цілісну систему наукових знань з організаційних основ планування і програмування спортивної підготовки, поглибити знання студентів із організаційних основ сучасної системи підготовки спортсменів; розкрити основи побудови і планування багаторічного процесу спортивного удосконалення; розширити знання стосовно побудови програм мікроциклів, мезоциклів, макроциклів і річних циклів підготовки спортсменів.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

• організаційні основи сучасної системи спортивної підготовки,
  • структуру і методику побудови програми тренувального заняття,
  • структуру і методику побудови програми малих і середніх циклів підготовки спортсменів.

• розробити і грамотно оформити конспект навчально-тренувального заняття;
  • розробити програму і грамотно оформити малі і середні цикли підготовки спортсменів.

Змістовий модуль 1. Основи менеджменту спортивної діяльності в Україні.

Тема 1. Методологічні аспекти побудови теорії

Тема 2. Цілі, завдання та значення в професійній освіті і діяльності фахівця з фізичної культури і спорту; місце інноваційних технологій у професійній підготовці фахівця; проблематику курсу.

Тема 3. Саморегуляція і стресостійкість спортсменів.

Тема 4. Напрямки вдосконалення системи підготовки спортсменів.

Змістовий модуль 2. Організація спортивної діяльності.

Тема 5. Взаємозв'язок найважливіших елементів у системі управління процесом підготовки спортсменів; етапне управління при підготовки до вищих досягнень; системність управління підготовкою спортсменів; різні сторони підготовленості, рухові якості спортсменів, структура і методика побудови процесу їх підготовки.

Тема 6. Напрямки вдосконалення системи підготовки спортсменів.

Тема 7. Спортивний відбір та орієнтація підготовки спортсменів, контролю, керування, моделювання та прогнозування в системі спортивної підготовки; вплив екстремальних умов і позатренувальних і позазмагальних факторів на підготовку спортсменів.

Тема 8. Збереження спортивної форми; індивідуальні особливості збереження спортивної форми.

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна науково-дослідна робота, модульні (контрольні) роботи, залік.