Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Стандартизація

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 120 (4)

 

Мета навчальної дисципліни: опанувати науково-теоретичні засади, методологічні та організаційні положення стандартизації продукції та послуг.

 

Завдання навчальної дисципліни: вивчення основ стандартизації показників якості продукції, методів оцінювання її рівня, перспектив розвитку міжнародної стандартизації, формування вмінь використовувати нормативно-технічні документи для розв’язання практичних завдань.

 

Предмет вивчення: методи і процеси стандартизації продукції та послуг.

 

Перехід України до ринкової економіки та її вступ до СОТ потребують особливої уваги до якості продукції та послуг, що відповідно виготовляються і надаються вітчизняними підприємствами.

Розробка і виготовлення конкурентоспроможних товарів і послуг, які втілюють сучасні досягнення науки, неможливі без широкого застосування принципів та методів стандартизації. Тому знання з цих галузей необхідні майбутнім спеціалістам і керівникам для науково обґрунтованого управління товарами у сфері виробництва, обігу та споживання.

 

Зміст дисципліни (тематика):

Модуль 1. Стандартизація продукції та послуг

Сутність стандартизації та її роль у розвитку національної економіки. Параметричні ряди. Основні методи стандартизації. Державна система стандартизації.

Модуль 2. Якість і сертифікація продукції та послуг

Система показників якості продукції. Контроль якості продукції та послуг. Методи оцінювання якості продукції та послуг. Управління якістю продукції та послуг. Державна система сертифікації. Нормативно-правове забезпечення стандартизації та сертифікації. Міжнародні системи стандартизації і сертифікації.

 

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, практичні роботи, колоквіуми, контрольні завдання.