Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.edu.ua

Післядипломна освіта

  Отримай свій шанс!

  (безкоштовна освіта в Україні для тих, кому за 45)

   

  "Земне життя пройшовши половину, я опинився в темряві лісній...", – саме такими словами починається перша частина безсмертної "Божественної комедії" середньовічного італійського поета Данте Аліг'єрі, яка має назву "Пекло".

  І дійсно, часто-густо через різні причини як об'єктивного, так і суб'єктивного характеру, людина, яка досягла середини свого життя, опиняється, як-то кажуть, перед "розбитими ночвами". Або напіврозбитими. У кожного по-різному. Такі випадки не поодинокі, особливо у наш час, коли, здається, що Доля кожного дня, навіть кожної години випробовує нас на мужність, даючи лише короткі перерви для того, щоб на якусь мить ковтнути свіжого повітря або замружити очі та перепочити. Коротше, спокій нам тільки сниться...

  На жаль, погані новини мають особливість поширюватись швидше та ширше, аніж щось хороше. Так досі мало кому відомо, що в Україні вже два роки працює державна соціальна програма для людей, які досягли 45-річного віку, мають страховий стаж не менш 15 років, але ще не досягли пенсійного віку, не проходили протягом останніх 5 років перепідготовку за рахунок коштів Фонду державного соціального страхування на випадок безробіття, не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні та опинились перед необхідністю змінити роботу або потребують підвищення кваліфікації.

  Такі люди можуть скористатися наданим їм державою правом на одноразове отримання ваучера для оплати прискореного опанування новою професією або підвищення кваліфікації.

  Вартість одного ваучера зазвичай встановлюється у межах вартості навчання, але не може перевищувати десять прожиткових мінімумів для працездатних осіб, розмір якого визначається законодавством на момент прийняття рішення про його видачу. Оплата ваучера здійснюється за рахунок коштів Фонду соціального страхування на випадок безробіття. Якщо обраний людиною навчальний курс коштує дорожче за 10 неоподаткованих мінімумів, то в такому разі абітурієнт доплачує сам за вибрану спеціальність.

  У разі, коли вартість навчання у навчальному закладі перевищує максимальну вартість ваучера, особа, що буде навчатися, або роботодавець можуть здійснити доплату вартості цього навчання. Вибір робітничої професії або спеціальності кожен претендент на отримання ваучера здійснює самостійно за власним бажанням і у будь-якому навчальному закладі України, що має відповідну ліцензію.

  Говорить начальник управління навчально-виховної роботи Університету "Україна" Ольга Анатоліївна Веденєєва: "Державна Програма "45+", яку активно підтримує наш вищий навчальний заклад, передбачає отримання нової професії або навчання за державний кошт з метою підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації для осіб старше 45 років, які мають 15 років стажу і які ще не є пенсіонерами. Програма створена для підвищення конкурентноспроможності фахівців на сучасному ринку праці. Існує також перелік спеціальностей, які надаються додатком до Постанови КМУ № 207, які держава вважає конкурентоспроможними.

  Що треба мати вступникам? Вони повинні мати хоча б якусь першу освіту, тому що на базі шкільного атестату вони не приймаються. Тільки на базі початкової, незакінченої або повної вищої освіти, тобто освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, бакалавра, спеціаліста чи магістра. На практиці ми бачимо, що студенти дуже гарно вчаться, всім цікавляться, навчання їм подобається, принаймні в нашому університеті.

  В Університеті «Україна» можна навчатися за програмою "45+" за п'ятьма спеціальностями ОКР "молодший спеціаліст", сімома спеціальностями освітнього ступеня "бакалавр" і сімома спеціальностями освітнього ступеня "магістр" у 16 навчально-виховних підрозділах, розташованих в 11 містах України. Спеціальності, за якими навчаються за Програмою "45+" у Києві – три соціально-гуманітарні: "Соціальна робота", "Психологія" і "Фізична реабілітація"  та чотири технічні спеціальності: "Автомобільний транспорт", "Харчові технології", "Інженерія програмного забезпечення", "Комп'ютерна інженерія". У нас навчаються люди за всіма цими спеціальностями. Майже всі студенти мають роботу, але навчаються з метою підвищення власної кваліфікації".

  Ми відвідали групу, яка навчається за спеціальністю "Комп'ютерні системи та мережі" в аудиторії сучасного Українсько-корейського центру інформаційних технологій Університету "Україна" і трохи поспілкувались зі студентами, які першими здали викладачеві контрольні роботи.

  Всі вони люди різних професій, віку та статі, деякі зі студентів виявилися вимушеними переселенцями зі Сходу України, як, наприклад, фінансист за освітою, оцінювач нерухомості Світлана Василівна Дубенко та її подруга – директор аудиторської фірми Світлана Борисівна Шевлякова. Виявляється, обидві жінки приїхали з окупованого Луганська, залишивши на рідній землі все, що в них було, – будинки, квартири, майно. Тепер вони у своєму майже п'ятидесятирічному віці змушені починати все "з нуля", в чужому місті, влаштовуватись і навіть ще допомагати дітям із онуками. Але жінки не опустили руки та намагаються рухатися тільки вперед.

  "Я працюю аудитором і мені вкрай необхідне знання комп'ютерних програм і систем, – розповідає Світлана Борисівна Шевлякова, – я, в принципі, давно вже зрозуміла, що маю дуже мало знань у цій сфері, тому дуже зраділа, коли дізналася про можливість безкоштовно підвищити власну кваліфікацію та отримати нові знання. У процесі навчання я відкрила для себе настільки багато можливостей, про які я раніше навіть і не здогадувалась! Спочатку мені було якось навіть лячно. Коли я прийшла до Університету "Україна" та почала навчатись, я зрозуміла, що це зовсім не страшно, навіть дуже цікаво та ще більш корисно для моєї роботи та особистісного розвитку".

  Її подруга, Світлана Василівна Дубенко, яка працює в ріелторській компанії, з неабиякою зацікавленістю дописує своє завдання і, дописавши, теж приєднується до розмови:

  "Я не думала, що мені буде так цікаво навчатись. Сьогодні, наприклад, ми писали контрольну роботу на тему створення web-сайтів, їх дизайну і вивчення комп’ютерних програм, які забезпечують цей процес. Поки ми не впевнені, що одразу після навчання зможемо цілком самостійно та повністю "написати" сайт, але у всякому разі будемо прагнути досягти нових вершин!".

  Ще один студент Андрій Дмитрович Коваленко працює головним інженером дитячого парку. Він дізнався про державну освітню програму навчання за ваучерами від своїх знайомих і забажав скористатися цією можливістю: "Хочеться підвищити власну кваліфікацію за допомогою завжди потрібних, як я вважаю, кожній людині нових знань. Для того, щоб бути на сучасній "хвилі", треба володіти сучасними прикладними засобами. Наприклад, тепер я зможу вільно використовувати необхідні для моєї роботи комп'ютерні програми, інше забезпечення".

  Його підтримує теж фаховий інженер Костянтин Іванович Косик, який працює звукорежисером у Республіканському домі звукозапису. Чоловік вважає навчання за обраною спеціальністю в Університеті "Україна" не тільки корисним для подальшої власної кар’єри, а й досить захоплюючим.

  Викладач курсу "WEB-технології і дизайн" чарівна Ірина Андріївна Голубова розповідає нам про те, що у групі навчається більше двадцяти осіб, в цілому навчання відбувається за досить гнучким графіком, – по типу класичного заочного навчання, а студенти, незважаючи на солідний вік і досвід роботи за своїми професіями, виявляють неабияке захоплення навчальним процесом і досягають дуже непоганих результатів. Вона вважає Програму "45+" дуже перспективною, а участь, яку бере в реалізації цієї Програми Університет "Україна", вкрай важливою і корисною для подальшої розбудови нашої держави та формування гуманної соціальної політики, що властиві цивілізованому суспільству.

  Навчання за Програмою, як ми вже казали, відбувається за різними спеціальностями. Ми поспілкувались зі студентами, які навчаються за спеціальністю "Автомобілі та автомобільне господарство".

  Руслан Григорович Гуслистий працює провідним інженером у мобільній компанії "Тримоб". Він дізнався про Державну програму "45+" на роботі – про це своїх співробітників поінформувало керівництво. Одразу вирішив отримати перспективну нову спеціальність, адже, по-перше, дуже лякає тенденція скорочення робочих місць, а, по-друге, він – автомобіліст зі стажем, завжди мріяв професійно опанувати сферу автомобільного господарства. "А взагалі я вважаю, що людина повинна постійно самовдосконалюватись і отримувати нові, перспективні знання та навички, – говорить Руслан Григорович, – а тим більше сучасний спеціаліст, який просто вимушений, щоб бути конкурентоспроможним, опанувати кілька суміжних професій".

  Дмитро Олександрович Юрченко має досить солідну базову освіту – він закінчив університет за спеціальністю хіміка-технолога, але після розпаду Радянського Союзу та ліквідації низки наукових підприємств втратив роботу та змушений був, як і багато інших наших співгромадян, шукати своє місце під сонцем. Він працює начальником відділу поважного столичного підприємства та вважає набуття нової, суміжної спеціальності неабияким плюсом для свого подальшого кар'єрного зростання. "Я почув про програму "45+" від своїх знайомих і одразу схопився за цю безпрецедентну можливість для власного розвитку, – говорить Дмитро Олександрович, – я цікавлюсь автомобільним господарством, а наше підприємство активно використовує автомобілі в щоденній роботі. Тому не використати шанс отримати другу суміжну спеціальність було б просто нерозумним. Навчанням я дуже задоволений і впевнений, що отримані знання та навички мені обов'язково стануть у нагоді!".

  Для того, щоб вступити на навчання за Програмою "45+", достатньо лише зібрати необхідні документи. Нічого страшного у тому, що тобі вже глибоко за сорок чи за п'ятдесят, а ти вирішив навчатися у вищому навчальному закладі, немає. Про це свідчать усі люди, хто вже отримав освіту або ще навчається. Треба лише спробувати, а нові знання чи навіть нова професія ніколи не стане зайвою чи не потрібною, – саме життя доводить те, що вона обов'язково стане вам у нагоді, адже перенавчає держава за свій кошт лише за тими професіями, які справді затребувані на сучасному ринку праці. Звичайно, що життя вноситиме свої корективи до переліку професій, що пропонуються нині, як буде надалі вдосконалюватись і механізм реалізації цієї Програми.

  Питання конкурентоспроможності, затребуваності на сучасному ринку праці є дуже актуальним для багатьох українців, багато з яких протягом свого життя не отримували нових знань, навичок, а їх спеціальності застаріли і не користуються попитом. Саме таким людям держава надає можливість отримати нову професію і роботу.

  Що ж потрібно для того, щоб отримати ваучер? Треба взяти паспорт, трудову книжку, документ про освіту, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім осіб, які за релігійними переконаннями відмовились від його одержання) і подати заяву до найближчого до Вас державного Центру зайнятості населення. Якщо Ви працюєте, і Ваша трудова книжка зберігається на підприємстві, Ви надаєте її копію, засвідчену роботодавцем. Договір про навчання укладається між навчальним закладом та людиною, яка бажає отримати освіту, протягом 90 днів після видачі ваучера.

  Студентка Ярославна Іванівна Андрійко, яка навчається в Університеті "Україна" за державною Програмою 45+ за спеціальністю "Соціальна робота", розповіла нам про те, що завдяки цьому важливому соціальному проекту вона отримала можливість безкоштовного і водночас якісного підвищення власної кваліфікації, адже ця жінка вже давно працює у державному Центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей-інвалідів, а соціальна робота – її життєве покликання. "Навчання виявилось для мене неочікувано захоплюючим і змістовним, – говорить Ярославна Іванівна. – Особливо я задоволена викладацьким складом Університету "Україна", тим, як системно та цікаво педагоги проводять заняття...".

  Тож, шановні, Ваше майбутнє у Ваших руках – тримайте його, все можливо при бажанні. Державна програма «45+» діє, і скористатися її перевагами можуть усі бажаючі – як безробітні, так і ті, хто має роботу. А Університет "Україна" активно впроваджує цю корисну соціальну новацію, створюючи на власній базі всі умови для комфортного навчання і шукаючи методичні родзинки для досягнення максимальної насолоди своїх студентів як процесом навчання, так і його результатами.

  Пам’ятаєте, що казала героїня колись популярного радянського кінофільму: "Тепер я точно знаю, що після сорока життя тільки починається!", і це дійсно так. Пізнайте і Ви радість нових здобутків і скористайтесь цим реальним шансом змінити своє майбутнє.

  Дізнатись про нюанси Програми ви можете на сайтах Державної служби зайнятості: dcz.gov.ua або у Приймальній комісії Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна", яка знаходиться в Києві за адресою: вулиця Львівська, 23, каб 104, а також на сайті: http://ab.uu.edu.ua/Programe_45_and_more. Адреса електронної скриньки: pkuu@vmurol.com.ua.

   

  Підготувала Олена Меленевська  Оголошення
  Майстер-клас зі ЗНО
  ЗНО
  Цього року Міністрество освіти ввело нові правила для абітурієнтів, а головним нововведенням стала необхідність здавати ЗНО на деякі спеціальності навіть після отримання диплому бакалавра.
  Підрозділ: Вінницький соціально-економічний інститут
  Підготовка до ЗНО 2018 року для вступників до магістратури спеціальності "Право"
  ЗНО
  Вступників, що бажають здобути вищу освіту магістра права ЗАПРОШУЄМО пройти тримісячні курси підготовки до складання ЗНО з права, іноземної мови та загальних правничих компетентностей.
  Підрозділ: Луцький інститут розвитку людини
  День відкритих дверей 25 лютого 2018 року
  День відкритих дверей
  Запрошуємо на День відкритих дверей 25 лютого 2018 року
  Підрозділ: Хмельницький інститут соціальних технологій
  Графік Днів відкритих дверей на рік (кожну останню суботу місяця)
  День відкритих дверей
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»


  Події
  Зустріч із соціальними працівниками Територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району
  День відкритих дверей
  26 липня, за домовленістю з директором Територіального центру соціального обслуговування Шевченківського району, Охотницькою Вірою Теодорівною, відбулась зустріч із соціальними працівниками установи. Колектив центру отримав вичерпну консультацію щодо умов вступу та навчання у Відкритому міжнародному університеті розвитку людини «Україна».
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
  Атестація претендентів на вступ на державну службу щодо вільного володіння державною мовою
  Курсове навчання
  Для майбутніх держслужбовців запроваджують платну атестацію з української мови. Її можна пройти у нас, як і курс підготовки! Кабінет міністрів України затвердив Порядок атестації претендентів на вступ на державну службу щодо вільного володіння державною мовою. Про це йдеться в постанові КМУ №301 від 26 квітня 2017 року, розміщеній на Урядовому порталі.
  Підрозділ: Вінницький соціально-економічний інститут
  Вручення диплома спеціаліста з соціальної роботи випускникам навчальної програми 45+
  Набір на ІІ вищу освіту
  18 жовтня в Університеті «Україна» відбулось вручення диплома спеціаліста з соціальної роботи випускникам навчальної програми 45+ (за ваучерами служб зайнятості). Вітаємо і бажаємо професійного довголіття, здоров’я, натхнення, радісної праці, відчуття молодості до глибокої старості.
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
  Комплексний випусковий екзамен для студентів навчальної програми «45+» спеціальності «Соціальна робота»
  Набір на ІІ вищу освіту
  Сьогодні пройшов комплексний випусковий екзамен для студентів навчальної програми «45+» спеціальності «Соціальна робота» на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст» і «спеціаліст».
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
  Закінчення сесії для трьох груп соціальних робітників навчальної програми 45+
  Набір на ІІ вищу освіту
  Закінчення сесії для трьох груп соціальних робітників навчальної програми 45+
  Підрозділ: ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»