Відкритий міжнародний університет розвитку людини «УКРАЇНА»
Перемикач режиму перегляду сайту
Збільшений розмір шрифту Великий розмір шрифту Нормальний розмір шрифту
Чорно-білий В сірих відтінках Синьо-голубий
Нормальний режим
+38-067-406-53-92
Приймальна комісія
відділ оргроботи
+38-067-503-64-52
+38-067-328-28-22
Viber відділу обліку
+38-067-500-68-36
Київ, вул. Львівська, 23 office@uu.ua

Дисципліна: Історія держави і права України

Кількість годин (кредитів ЄКТС): 150 (5)

 

Мета начальної дисципліни: засвоєння студентами загальних закономірностей виникнення, функціонування й розвитку української держави, її державних органів та основних галузей права у різні періоди історичного розвитку.

 

Результати навчання за навчальною дисципліною:

знати:

-         предмет і метод історії держави та права України;

-         сучасний стан вивчення науки історії держави та права;

-         розвиток суспільного ладу на різних етапах розвитку української державності;

-         систему органів влади й управління у відповідні історичні періоди;

-         основні історичні джерела права.

 

вміти:

-         використовувати історико-правовий досвід при пошуку шляхів правового і державного розвитку;

-         аналізувати історичні законодавчі акти;

-         застосовувати у практичній діяльності знання основних історичних джерел права.

 

Зміст дисципліни (тематика): Перші державні об’єднання на землях України. Київська Русь у часи становлення та розквіту централізованої великокнязівської влади (кін. IX – поч. XI ст.). Руська держава у період феодальної роздробленості. Статус українських земель у складі Великого князівства Литовського (XIV-XVI ст.). Статус та право Українських земель у складі Речі Посполитої. Держава і право в період боротьби за незалежність «Козацької держави». Правові системи на українських землях у першій половині XIX ст. Право України на початку XX ст. Держава і право в добу національно-визвольних змагань (1917-1921 рр.). Українська РСР у період між двома світовими війнами (1921-1939 рр.). Україна в роки Другої світової війни (1939-1945 рр.). Україна у другій половині XX ст. Україна в умовах незалежності (1991-2011 рр.).

 

Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, реферативні повідомлення, контрольні завдання.