Дисципліна: Основне технологічне обладнання силікатних виробництв

Мета навчальної дисципліни: формування теоретичних знань і практичних навичок щодо створення теплотехнічних умов для здійснення високотемпературних процесів різних галузей силікатного виробництва: вибір палива, спосіб його спалювання, забезпечення високої ефективності нагрівання матеріалу, найбільш повне й економічне використання вторинних енергетичних ресурсів та подовження робочого циклу установок.

Результати навчання за навчальною дисципліною:

• проектування, дослідження та експлуатацію високотемпературних теплотехнологічних процесів;
  • установки силікатного виробництва.

• застосовувати набуті знання енергетичних та теплотехнічних основ високотемпературних технологій силікатного виробництва;
  • формувати уявлення про взаємозв’язок та взаємообумовленість технологічних, енергетичних та теплотехнічних аспектів високотемпературних технологій;
  • формувати чіткий підхід для вирішення проблеми економії паливно-енергетичних ресурсів у високотемпературних технологіях;
  • одержати всебічне уявлення про багатогранність високотемпературних процесів та установок.

Тема 1. Високотемпературна технологія та енергетика процесів виробництва силікатних матеріалів.

Тема 2. Характеристика високотемпературних процесів та умови їх організації.

Тема 3. Організація процесів генерації теплоти.

Тема 4. Розрахунки процесу горіння палива.

Тема 5. Теплові, теплотехнічні та конструкційні схеми високотемпературних установок.

Тема 6. Конструкційні та технологічні матеріали, конструктивні елементи установок.

Тема 7. Матеріальний і тепловий баланс установок. Енергетичне вдосконалення паливних установок.

Тема 8. Енергетичне вдосконалення паливних установок.

Тема 9. Комбіноване енерготехнологічне тепловикористання.

Види робіт: лекції, практичні роботи, семінарські, самостійна робота студента, іспит.