Дисципліна: Програмне забезпечення та технічні засоби РТС
Кількість годин (кредитів ЄКТС): 180 (6)
Мета навчальної дисципліни: засвоєння поняття моделі, елемента системи, складної системи, підходів до дослідження систем, видів і методів моделювання, набуття систематизованого уявлення про існуюче програмне забезпечення для моделювання складних систем та вміння вибрати необхідну мову програмування/моделювання для поставленої задачі.
Результати навчання за навчальною дисципліною:
знати:
- основи теорії складних систем;
- сучасні підходи до моделювання складних систем;
- тенденції розвитку програмного забезпечення моделювання складних систем;
- теорію чисельних методів, що використовуються для визначення стану динамічних систем;
- теорію проектування нечітких систем;
- основи імітаційного та ситуаційного моделювання.
вміти:
- складати програми на мові програмування Matlab відповідно до поставленої задачі;
- аналізувати структуру існуючої системи та обирати оптимальний шлях її моделювання;
- будувати векторно-матричні моделі динамічних систем;
- реалізувати найпоширеніші чисельні алгоритми на мовах програмування загального призначення (Delphi, C++) або мовах спеціального призначення (Matlab).
Зміст дисципліни (тематика):
Апаратне забезпечення інформаційної системи. Класифікація ЕОМ. Програмне забезпечення (ПЗ). Системні програми. Операційні системи та оболонки. Прикладне програмне забезпечення. Його класифікація. Інструментарій створення нових програм.
Види робіт: лекції, семінарські заняття, самостійна робота, індивідуальна робота, колоквіуми, контрольні завдання.
